TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

MHP’li Anamur Belediyesinin tahribatına “dur” denildi

Anamur Belediyesi’nin bayram tatilini fırsat bilerek koruma altındaki kumsalda başlattığı kıyı tahribatı sivil toplum örgütlerinin ve vatandaşların ilgilileri harekete geçirmesiyle durduruldu. Türkiye’nin en önemli su kaplumbağaları üreme alanlarından biri olan Anamur kumsalında piknik yeri yapmak için harekete geçen Anamur Belediye Başkanı MHP’li Hidayet Kılınç, girişimin yasaları ihlal ettiğini açıklayan sivil toplum örgütü temsilcilerini ideolojik davranmakla suçlamış […]

MHP’li Anamur Belediyesinin tahribatına “dur” denildi
16 Haziran 2019 - 22:27 'de eklendi.

Anamur Belediyesi’nin bayram tatilini fırsat bilerek koruma altındaki kumsalda başlattığı kıyı tahribatı sivil toplum örgütlerinin ve vatandaşların ilgilileri harekete geçirmesiyle durduruldu.

Türkiye’nin en önemli su kaplumbağaları üreme alanlarından biri olan Anamur kumsalında piknik yeri yapmak için harekete geçen Anamur Belediye Başkanı MHP’li Hidayet Kılınç, girişimin yasaları ihlal ettiğini açıklayan sivil toplum örgütü temsilcilerini ideolojik davranmakla suçlamış ve lümpen çevreciler olarak nitelemişti.

Bayram tatilinin sona ermesinin ardından kumsalda inceleme yapan yetkililer, kaplumbağa yuvalarını işaretleyip yapılan kıyı tahribatını belgeledi. Daha sonra ise kumsala tonlarca toprak döken kamyonlar ve iş makineleri alandan çıkarılarak çalışmalar durduruldu. Kıyı tahribatı yapılan bölgede yaşayan Yaşar Akçelik adlı vatandaş ise sorumlular hakkında Anamur Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER