TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Musa Bey Vakfından ailelere destek!

Tarsus’ta 1711 yılında kurulan Musa Bey Vakfı Koronavirüs salgını nedeniyle evinden çıkamayan ailelere ve okula gidemeyen öğrencilere yardımda bulundu. 309 yıldır yardımlaşmaya büyük önem veren Vakıf bu yılda halka verdiği desteği sürdürerek öncü olmayı sürdürdü. Vakfın mütevelli heyet liderliğini üstlenen Kenan İpekoğlu yapılan yardımların amacına uygun dağıtıldığını ifade ederek ‘’309 yıldır süre gelen geleneğin bu […]

Musa Bey Vakfından ailelere destek!
04 Mayıs 2020 - 16:33 'de eklendi.

Tarsus’ta 1711 yılında kurulan Musa Bey Vakfı Koronavirüs salgını nedeniyle evinden çıkamayan ailelere ve okula gidemeyen öğrencilere yardımda bulundu.

309 yıldır yardımlaşmaya büyük önem veren Vakıf bu yılda halka verdiği desteği sürdürerek öncü olmayı sürdürdü.

Vakfın mütevelli heyet liderliğini üstlenen Kenan İpekoğlu yapılan yardımların amacına uygun dağıtıldığını ifade ederek ‘’309 yıldır süre gelen geleneğin bu yılda devam ettiğini’’ kaydetti.

İpekoğlu  yaptığı açıklamada ” Vakıflar bin yıllardır yaptıkları hizmetler ile çok önemli kuruluşlar arasındadır. Paylaşma ve yardımlaşma duygularının en üst seviyede olduğu Ramazan ayı boyunca dar gelirli ailelerin evlerinde iftar ve sahur sofraları kurmayı sürdürüyoruz. Dar gelirli ailelerin Ramazan ayı ihtiyaçlarının önemli bir bölümünü karşılarken, aynı zamanda iftar ve sahur sofralarında birlik ve beraberliğin vuku bulmasını istiyoruz. Koronavirüs salgını dolayısı ile okula gidemeyen  Kuran-ı Kerim eğitimini  sürdüren 40  seçilmiş öğrencimizin hesabına da  500 Türk Lirası Bayram Harçlığı dağıttık.  Zor zamanlardan geçtiğimiz bu günlerde;   Bu anlamlı kampanya ile Ramazan ayının yardımlaşma ve paylaşma ruhunu yaşatmak istiyoruz. ” dedi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER