TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Oğlunun açıklamalarına cevap veren anne, durumun farklı yönden ele alındığını iddia etti.

Tarsus’ta annesi ile yaşadığı sorunları sebep göstererek evden kaçarak annesi ile boşanma aşamasında olan babasının evine giden genç çocuk annesi tarafından beş parasız kovulduğunu iddia ederek, 5 yıldır görüşemediği babasını karakolda gördüğünü söyleyen M.K.T. dakikalarca sarılarak ağladığını söylemişti. Kamuoyunu meşgul eden bu gelişmeler üzerine gazetemize açıklamalarda bulunan 42 yaşında ki anne E.T, oğlunun ifade ettiği […]

Oğlunun açıklamalarına cevap veren anne, durumun farklı yönden ele alındığını iddia etti.
23 Mayıs 2020 - 20:48 'de eklendi.

Tarsus’ta annesi ile yaşadığı sorunları sebep göstererek evden kaçarak annesi ile boşanma aşamasında olan babasının evine giden genç çocuk annesi tarafından beş parasız kovulduğunu iddia ederek, 5 yıldır görüşemediği babasını karakolda gördüğünü söyleyen M.K.T. dakikalarca sarılarak ağladığını söylemişti.

Kamuoyunu meşgul eden bu gelişmeler üzerine gazetemize açıklamalarda bulunan 42 yaşında ki anne E.T, oğlunun ifade ettiği iddiaları reddederek yaşananları anlattı.

Hemşire olarak görev yaptığını aktaran E.T ; Tarsus’ta yaşayan S.T ‘nin 5 yıl önce şiddetli geçimsizlik yaşadığı gerekçesi iile kendisine karşı boşanma davası açtığını , Hakkında açıldığını öğrenilen dava üzerine suçlamaları reddederek aldatıldığına dair karşı dava açtığını dile getirdi.

5 yıldır çekişmeli olarak süren boşanma davasında son sözün İstinaf Mahkemesi tarafından söyleneceğini kaydeden anne E.T, mutlu olduklarını söyledikleri çocuğunun aklının çelinmeye çalışıldığını söyledi.

”GENÇ ANNE YAŞANANLARI ANLATTI”

2003 yılında S.T ile yaptığı evlilikten 9 ve 15 yaşında 2 çocuğu olduğunu söyleyen anne E.T, çocukları ile şimdiye kadar benzer bir durum yaşamadıklarını ifade ederek , kamu oyunun yanlış bilgiler ile meşgul edildiğini ifade etti.

Anne E.T açıklamasında şu ifadeler yer verdi;

” Eşimle mutlu bir evlilik yaptık ancak 2014 yılında mesleki yükseliş ile birlikte ilişkimizde sorunlar yaşanmaya başlandı ve mahkemede tüm detayları zaten anlattım. Boşanmak için tarafıma gelen ihbar üzerine bende yasal haklarımca karşı dava açtım. Dosya şuan istinaf mahkemesine gönderdik. Sebebi ise mahkeme tarafından verilen ortak velayet kararına bizim yaptığımız itirazdır”dedi.

”AYLIK 7 BİN LİRA GİDERİMİZ VAR,EKONOMİK SORUNUMUZ YOK”

Mahkeme tarafından 2 çocuk için 500’er lira iştirak nafakası aldığının altını çizen genç kadın, aylık 7 bin lira civarında bir yaşam koşulları olduğunu ve bu masrafları tek başına çektiğini belirterek ” Çocuklarım en iyi eğitimi alsınlar diye birini özel koleje 16 bin liraya kayıt yaptırdım. Makbuzları bende, hiç bir ekonomik sorunum olmadı. Çocuklarımı hiç bir şeyden geri koymadım.Baba ile aramızda çocuklar için velayet davası sorunu var. Pandemi süreci devam ederken babamla birlikte yaşamak istiyorum,özgür olmak istiyorum diyerek evden gitmek istedi, bende ortak velayet kararı var diyerek, sen bilirsin diyerek tüm eşyalarını kendisine verdim.Bilgisayarı istedi ,diğer oğlum EBA’dan ders çalışıyor diye teslim etmedim.Ufak çocuğumun sünnetini yaptırdım,babasını çağırmamıza rağmen katılmadı.” diyerek, Bir baba çocuklarını seviyorsa yanında olması gerekmez miydi? diye sordu.

”KARAKOLA GİDİP İFADE VERDİM”

Oğlu M.K.T’nin evden gittikten daha sonraları Yeni Mahalle Polis karakoluna giderek hakkında şikayetçi olunduğunu öğrenen anne , karakola giderek ifade verdiğini kaydetti.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER