TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

ÖNDER EGE: 90 KULÜP ORTAK KARARI İLE MAÇLARA ÇIKMAYACAĞIZ

Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı Önder Ege , Burhanettin Kocamaz Tesislerinde basın mensupları ile bir araya gelerek, Spor Toto teşkilatının aldığı karara tepki gösterdi. Başkan Önder Ege yaptığı açıklamada ” 2.Lig ve 3.Lig Kulüpler Birliği kararınca maçlara 5 dakika geç başlanacağını, sorun çözülmez ise, ligin son haftasında tüm takımların sahaya çıkmayarak alınan bu kararı […]

ÖNDER EGE: 90 KULÜP ORTAK KARARI İLE MAÇLARA ÇIKMAYACAĞIZ
05 Aralık 2017 - 14:47 'de eklendi.
Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı Önder Ege , Burhanettin Kocamaz Tesislerinde basın mensupları ile bir araya gelerek, Spor Toto teşkilatının aldığı karara tepki gösterdi.
Başkan Önder Ege yaptığı açıklamada ” 2.Lig ve 3.Lig Kulüpler Birliği kararınca maçlara 5 dakika geç başlanacağını, sorun çözülmez ise, ligin son haftasında tüm takımların sahaya çıkmayarak alınan bu kararı protesto edeceklerini ‘söyledi.
BAŞKAN ÖNDER EGE’NİN AÇIKLAMASI

Varlığını Türk sporuna borçlu olan Spor Toto Teşkilatı “kaçak iddia”nın yol açtığı gelir kaybını gerekçe göstererek 2. ve 3. Futbol Ligi’nde mücadele eden 90 kulübümüzün iddia gelirlerinde kesinti yapma kararı almıştır.

Bu karar iddia geliriyle ayakta kalan kulüplerimiz için bir ekonomik kaosun habercisi olmuştur. 2. ve 3. lig takımlarımızın Spor Toto desteği olmadan varlığını devam ettirmesi mümkün değildir.
Tasarruf gerekçesiyle yapılması planlanan kesinti öncelikle adil değildir. Süper Lig ve 1. Lig takımlarının harcamaları arasında çerez olabilecek rakamlar , ancak 2. ve 3. Lig takımları için can suyudur. Bundan tasarruf yapılmasında hiçbir adalet ve hakkaniyet ölçüsü bulunmamaktadır.
Küçük bütçeli takımların can suyundan tasarruf yapmayı planlayan Spor Toto Teşkilatı Süper Lig kulübü ile 47 milyon TL’lik sponsorluk anlaşması yapmıştır.
Ayrıca başka takımlara da milyonları aşan aktarmalar yaptığını biliyoruz.Görüldüğü gibi burada iddia gelirlerinin yetersizliği değil paylaşım adaletsizliği söz konusudur.
90 kulübümüzü mağdur edecek bu uygulamadan bir an önce vazgeçilmelidir. Futbola gönül veren milyonlarca taraftarın gönlündeki renkler sahada yer alabilsin diye bin bir güçlükle var olma mücadelesi veren kulüplerimize reva görülen bu kesintiyi onaylamamız mümkün değildir.
Sorunumuz çözülmezse maçlara geç başlamak,bir maça çıkıp oynamadan soyunma odasına dönmek,sezonu kapatıp tüm maçlara katılmamak gibi alternatifleri de görüştüğümüz bilinmelidir.Temennimiz bunlara gerek kalmadan randevu talep ettiğimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle  sorunun çözülmesidir.Kamuoyuna saygıyla duyururuz.
Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER