TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Önder Ege:Bizi Yok Saymak,Türkiye’yi Yok Saymaktır!

Sabah gazetesi tarafından düzenlenen Uluslararası Futbol Ekonomi Forumu,İstanbul’un seçki otellerinden birinde gerçekleşti. Sadece 1 gün süren Futbol Ekonomi Forumu düzenlenme amacı ‘’Akılcı, vizyoner, kreatif, sürdürülebilir ve nitelikli hedefler koyarak bilgi ve bilinç üreten, kamuoyu yaratarak Türk futbolunun marka değerini artırmayı hedefleyen bir organizasyon ‘’ olması dikkat çekmişti. Türk Futboluna Marka Değerini geliştirmek adı altında gerçekleşen […]

Önder Ege:Bizi Yok Saymak,Türkiye’yi Yok Saymaktır!
03 Mayıs 2018 - 22:05 'de eklendi.

Sabah gazetesi tarafından düzenlenen Uluslararası Futbol Ekonomi Forumu,İstanbul’un seçki otellerinden birinde gerçekleşti.

Sadece 1 gün süren Futbol Ekonomi Forumu düzenlenme amacı ‘’Akılcı, vizyoner, kreatif, sürdürülebilir ve nitelikli hedefler koyarak bilgi ve bilinç üreten, kamuoyu yaratarak Türk futbolunun marka değerini artırmayı hedefleyen bir organizasyon ‘’ olması dikkat çekmişti.

Türk Futboluna Marka Değerini geliştirmek adı altında gerçekleşen Organizasyonda , Alt liglerin temsil hakkını elinde bulunduran 2.Lig ve 3.Lig Kulüpler Birliği , bu önemli foruma davet edilmedi.

2.Lig ve 3.Lig Kulüpler Birliği Genel Sekreteri ve Tarsus İdman Yurdu Kulüp Başkanı  Avukat Önder Ege yaptığı açıklamada’’ Türk futbolunun ekonomik geleceğinin masaya yatırıldığı toplantıya 90 kulübü temsil eden 2.Lig ve 3.Lig Kulüpler Birliği nezaketen de olsa çağrılmadı, bu bir akıl tutulmasıdır’dedi.

Önder Ege açıklamasının devamında ‘’Sabah gazetesi tarafından organize edilen Bu forumun amacının Türk futbolunun uluslar arası futbol kamuoyunda dikkat çekmesidir. Buradan belirtmek isterim ki Türk Futbolu sadece Süper Lig takımlarından ibaret değildir. Gerçekleşen Bu forumun amacı; Dostlar alışverişte görsün forumudur. Tamamen göstermeliktir. 2.Lig ve 3.Lig Kulüpler Birliğini olmadığı bir forum başarılı olamaz ve Türk futbolu hakkında bir çözüm üretemez. Geçirdiğimiz sezon içerisinde kulüplerimizin yaşadığı ekonomik sorunlar ortadadır. İddia gelir payı adaletsizliğini gündeme getirmemiş olsaydık ve bu konuyu Sayın Cumhurbaşkanımız’ın talimatı , Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak’ın ilgisi ve TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in  yardımları ile  çözmemiş olsaydı, kulüpler içinden çıkılmaz derecede , ekonomik sorunları kısa vadede yaşamaya devam edecekti. Son derece önemli bir forum olduğu ifade edilse de, Bu forumu düzenleyenleri kınıyorum. Kulüpler Birliği olarak böyle bir organizasyona davet edilmiş olsaydık, Foruma yakışan ve anlam kazandıran ciddi katkılar sunabilirdik. Alt liglerde ki ekonomik durumun ne aşamada olduğu konusunda kamu oyu yeteri kadar bilgi sahibi değil. Tekrar ediyorum : Davet edilseydik, Yerli ve yabancı kamuoyuna sesimizi duyurabilecektik. Hiçbir forum Alt liglerde bulunan kulüplerden güçlü değildir’’şeklinde konuştu.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER