TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Resmen Tarsus Salatası

Siyasi analizler her zaman seçim kazandırmasa da ciddi bir çalışma demektir. Bunun en iyi örneğini süreci yönetme kabiliyeti ile öne çıkan Kocamaz’da gördük ve sanırım 4 aylık seçim sürecinde yakinen görmeye devam edeceğiz. Kocamaz ile ilgili yapılacak haberler bu saatten sonra hızlanır. Tarsus adayı,  Meclis üyelerinin istifası ile İyi Partiye geçmesi,  Olursa Chp ile ittifak […]

Resmen Tarsus Salatası
04 Aralık 2018 - 10:09 'de eklendi.

Siyasi analizler her zaman seçim kazandırmasa da ciddi bir çalışma demektir. Bunun en iyi örneğini süreci yönetme kabiliyeti ile öne çıkan Kocamaz’da gördük ve sanırım 4 aylık seçim sürecinde yakinen görmeye devam edeceğiz.

Kocamaz ile ilgili yapılacak haberler bu saatten sonra hızlanır.

Tarsus adayı,  Meclis üyelerinin istifası ile İyi Partiye geçmesi,  Olursa Chp ile ittifak haberleri dışında gelişmeye şahit olacağız. Bunun dışında suni gündemler ile geçiştirilecek kampanya açılış kapanışlar ile  sonuçlanacak.”

Tabi Ak Parti kanadından Kocamaz için sürpriz bir hamle gelmezse!

***
Tarsus Basını ile ilgili eleştirilerimi günlerdir aralıksız olarak sürdürüyorum. Omurgasızlık boyutuna varan ikili ilişkiler ne yazık ki toplumun bu mesleğe farklı bakmasına neden oluyor.

Anıt Mahallesi Muhtarı olan ve aynı zamanda Muhtarlar Derneği Başkanı konumunda bulunan sevdiğim ağabeyim Naci Güllü ”Chp’nin kongresinde yer aldığım başkanlık divanı sırasında” yanıma gelerek bir gazetecinin burada oturuyor olması doğru değil demişti.

Bende bu kararın kendi tercihim olduğunu ifade etmiş ve görüşüne saygı duyduğumu ifade etmiştim. Şimdi ben sayın başkandan ”BOZKURT” işareti yapan, topumla tüfeğimle Mhp’nin yanındayım diyen gazeteci büyüğümüze de aynı eleştiriyi getirmesini bekliyorum. Bunu  hakikaten istiyorum çünkü, ben dostlarım ile rövanş maçına girmeyi pek sevmiyorum.

Gazetecinin siyasi tarafı fikren olabilir, fiziken bir partide bulunabilir. Ama yazdıklarında objektif olamıyorsa burada art niyet aranması son derece haklı bir sebeptir. Bizi tanıyanların bildiği gibi ne olduğumuzu kimseden saklamadık, ne bir kuruş için ne bir kemik için!

Onlar taklaya devam etsin, Allah’ta bizi bundan da geri koymasın!

***

Ünlü şarkıcı Yaşar’ın söylediği gibi ”Bir rüya gördüm,Hayırdır İnşallah’

Rüyalarımıza gün içinde duyduklarımızın bilinç altımıza kazınmış olması da etki ediyor tabii ki.

Mesele dün Tarsus’ta Kocamaz’ın İyi Partiye geçmesinin ardından, Tarsus adayı kim olacak iddiaları dolanıyordu. Kimileri Tolga Arslan derken, kimileri de CHP’de aday olmayacağı iddia edilen Doktor Haluk Bozdoğan’ın adını lanse ediyordu. 2 isimde oldukça güçlü, Tolga Arslan genç bir siyasetçi, 2015’te yapılan 7 Haziran seçimlerinde neler yapabileceğini ortaya koydu.

Haluk Bozdoğan’ın da sevilmediğini söylemek yalan olur. Oda 2014 yılında adaylık tecrübesi yaşadı. İyi Parti ilçe başkanı Danyal Mercan ile yaptığımız görüşmede böyle bit teklif olmadığını ifade etmişti ama,  Bu 2 isim Kocamaz’ın tercihlerinden biri olabilir.  Elbette bu dedikodulara olursa inanacağız, olmazsa yine biri dedi kodu üretmiş diyerek gülüp geçeceğiz.

Kocamaz’ın bu tür hamleleri yapacağını kestirebiliyorum.

Arslan’ı bilmem ama, Bozdoğan Chp’yi bırakmaz diye düşünüyorum.

Ve belkide aslen Türk kökenli olan, Arapların damadı ve Kürt halkının çok sevdiği Önder Ege sürprizi perdeyi kapatabilir.

Bunlar hep rüyalar gerçek olsa şarkısıyla alakalı işler. Herkes gördüğü rüyanın gerçek olmasından yana ama…

Burası Tarsus , sen rüya görürsün, başkası gerçeğe dönüştürür.

***
Tarsus Ak Parti ile ilgili hep söylediğim olmaya devam ediyor. Ne zaman Ak Partiye karşı bir eleştiri yapsam, Kaynağı AK Parti olan bir sürü belge tarafıma ulaştırılıyor.

Herkes bir birinin ayağını kaydırma derdinde.

Bu şartlarda AK Parti Tarsus’ta seçim kazanamaz!

 

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER