TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Ruhi Koçak’tan ”Ahilik” Açıklaması

Tarsus Ticareve Sanayi Odası Başkanı Ruhi Koçak Ahilik Haftası nedeniyle bir takım açıklamalarda bulundu. Koçak açıklamasında ”Ticaret ortamında ahiliğin önemi büyüktür”açıklaması yaptı. Ruhi Koçak’ın açıklaması; Ahilik, işlevsel olarak günümüzde, Ticaret ve Sanayi Odası gibi mesleki birliklerin karşılığıdır. Bu coğrafyadaki bin yıllık tarihimizin en önemli taşlarından birisi Ahi Evran öncülüğünde kurulan ahiliktir. Ahilik kültürünün bizim geleneğimizde […]

Ruhi Koçak’tan ”Ahilik” Açıklaması
18 Eylül 2018 - 10:04 'de eklendi.

Tarsus Ticareve Sanayi Odası Başkanı Ruhi Koçak Ahilik Haftası nedeniyle bir takım açıklamalarda bulundu.

Koçak açıklamasında ”Ticaret ortamında ahiliğin önemi büyüktür”açıklaması yaptı.

Ruhi Koçak’ın açıklaması;

Ahilik, işlevsel olarak günümüzde, Ticaret ve Sanayi Odası gibi mesleki birliklerin karşılığıdır. Bu coğrafyadaki bin yıllık tarihimizin en önemli taşlarından birisi Ahi Evran öncülüğünde kurulan ahiliktir. Ahilik kültürünün bizim geleneğimizde bambaşka yeri vardır. Odalar camiamızın köküdür. Dünyadaki ilk meslek örgütüdür, tüccarların, sanayicilerin de meslek örgütlenmesidir.

İnsanlar arasındaki ticari ve toplumsal ilişkilerde dürüstlük, güvenilirlik, iş ve meslek ahlakına saygı, hak ve hukuka riayet etme, saygılı, şefkatli, cömert ve güler yüzlü olma ilkelerini esas alan ahilik sistemini uygulamayı bugün de tam anlamıyla başarabilirsek günümüz şartlarında yaşadığımız birçok sorun kendiliğinden ortadan kalkacaktır.

Bu vesileyle tüm esnaf, sanatkar ve tüccarlarımızın Ahilik Haftası’nı kutluyor, tarihimizde de olduğu gibi bu topraklarda birlik ve dayanışma içerisinde hareket etmenin devamını diliyorum.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER