TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Sandıkta oy’un rengi değişebilir.

Ak Parti seçmeni Ankara kulislerinden gelen İttifak sesleri sonrası sıkıntı yaşamaya başladı. Ak Parti seçmeni büyük oy oranı yakaladığı yerlerde aday çıkarmamayı kabul etmeyeceğe benziyor. Zaten Recep Tayyip Erdoğan’da 1 Ekim’de yaptığı meclis konuşmasında ”“Her siyasi partinin ilkeleri vardır. Son seçimlerde birinci olduğumuz yerlerde aday çıkarmamayı nasıl anlatırım tabanıma? Seçmen tabanı küserse toparlayamazsınız” ifadesini kullanmıştı. […]

Sandıkta oy’un rengi değişebilir.
05 Aralık 2018 - 20:19 'de eklendi.

Ak Parti seçmeni Ankara kulislerinden gelen İttifak sesleri sonrası sıkıntı yaşamaya başladı.

Ak Parti seçmeni büyük oy oranı yakaladığı yerlerde aday çıkarmamayı kabul etmeyeceğe benziyor.

Zaten Recep Tayyip Erdoğan’da 1 Ekim’de yaptığı meclis konuşmasında ”“Her siyasi partinin ilkeleri vardır. Son seçimlerde birinci olduğumuz yerlerde aday çıkarmamayı nasıl anlatırım tabanıma? Seçmen tabanı küserse toparlayamazsınız” ifadesini kullanmıştı.

Erdoğan olası bir hatada seçmenin küserek farklı bir noktaya kayacağını iyi biliyor.

Bunu 7 Haziran 2015’te görmüştü. Kendisi için büyük bir önem taşıyan 2019 yerel seçimlerde de böyle bir hata yapacağını düşünmesem de, Devlet Bahçeli bazında Mhp ile kurulan ittifak buna meyil vereceğe benziyor.

Aldığımız bilgilerde Ak Partinin  Mersin’de, Mhp’nin elinde olan 7 ilçede aday çıkarılmayarak buralarda mevcut başkanları destekleyeceği yönünde.

Mersin Büyükşehir’de ise Hamit Tuna ile yürünülmesi  konusunda Bahçeli’nin ciddi baskısı var. Zaten  Bahçeli’nin bastırdığı Manisa,Adana,Mersin’de istediğini almazsa  yine Erdoğan gibi 1 Ekim’de yaptığı grup konuşmasında ” Milliyetçi Hareket Partisi hiç kimseye, hiçbir çevreye, hiçbir şeye muhtaç ve mecbur değildir”  tavrı gündeme gelebilir.

İttifak sonucu ne olursa olsun Ak Parti Mersin ve Tarsus,Çamlıyayla,Erdemli,Anamur,Gülnar,Bozyazı gibi ilçelerde aday çıkarmaz ise Ak Parti seçmeni gücümüzü başkasına emanet veriyoruz diyerek ,tepkisini ortaya koyacaktır Ve bu işin sonucunda  ”Ak Partici değil, Erdoğan’cıyız” politikası güdebilir ve sandıkta oyunun rengini ittifak dışında tutabilir.

Öte yandan Ak Parti için bir başka kayıp Çamlıyayla olacaktır.

Önceki dönemde 23 oy ile seçimleri kaybeden İslam Sarı’nın CHP’den adaylığı söz konusu..

Ak Parti aday çıkarmayıp Mhp’yi desteklerse yayla havası bile değişebilir.

Bunlar hep hesap kitap söz konusu yaratacaktır.

Mersin genelinde küçük ilçelerde Buna benzer kaymalar devam edebilir.

Özellikle Tarsus’ta Sokak havası bu şekilde kokuyor!

 

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER