TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Şehit Sinan Köse toprağa verildi.

Suriye’nin Resulayn kentinin güneyinde yol kontrolü yaparken PKK/YPG’li teröristlerin bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan asker İstihkam Astsubay Sinan Köse için Tarsus Ulu Cami’de cenaze namazı düzenlendi. Barış Pınarı Harekatı bölgesinde yer alan Suriye’nin Resulayn kentinin güney kırsalında yol kontrolü yaparken PKK/YPG’li teröristlerin bomba yüklü araçla düzenlediği hain saldırıda şehit olan İstihkam Astsubay Sinan […]

Şehit Sinan Köse toprağa verildi.
09 Ocak 2020 - 17:41 'de eklendi.

Suriye’nin Resulayn kentinin güneyinde yol kontrolü yaparken PKK/YPG’li teröristlerin bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan asker İstihkam Astsubay Sinan Köse için Tarsus Ulu Cami’de cenaze namazı düzenlendi.


Barış Pınarı Harekatı bölgesinde yer alan Suriye’nin Resulayn kentinin güney kırsalında yol kontrolü yaparken PKK/YPG’li teröristlerin bomba yüklü araçla düzenlediği hain saldırıda şehit olan İstihkam Astsubay Sinan Köse ve silah arkadaşları için Şanlıurfa Gap Havalimanı’nda da tören düzenlenmişti.

Ulu Camide gerçekleşen törende şehidimiz İstihkam Astsubay Sinan Köse’nin ailesi evlatlarının Türk bayrağına sarılı naaşının başında uzun süre göz yaşı döktü.

Törene Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Vali Yardımcısı İbrahim Küçük, Tuğgeneral Ertuğrul Sağlam, AK Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek ,CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın yanı sıra İl ve İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görevli rütbeli askerler, şehidin yakınları, silah arkadaşları ve binlerce kişi katıldı.

Şehidin eşi Yeter, babası Hacı ve annesi Songül Köse, cenaze töreni boyunca gözyaşı döktü. Anne Songül ve baba Hacı Köse, yakınlarının desteğiyle ayakta durabildi. Songül Köse, oğlunun tabutuna sarılarak, “Canım oğlum, kuzum benim” diyerek, gözyaşı döktü. İlçe Müftüsü Ali Can’ın kıldırdığı namazın ardından şehit Köse için helallik alınmasıyla Türk bayrağına sarılı tabutu, top arabasına konuldu. Şehit Astsubay Sinan Köse’nin cenazesi, götürüldüğü Taşobası Mahallesi’ndeki mezarlıkta toprağa verildi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER