TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Sen nasıl Doktorsun kardeşim ?

Manşet haberimizde olduğu gibi köşe yazımdan da Doktor sorunu ile ilgili konuyu irdelemek istedim. Bir baba kucağında 40 derece ateşli çocuğu ile sağlık birimine yardım bulmaya koşuyor. Ama baştan sonra kapıların tamamı kapalı doktorlar ya yukarıda yemekhanede zaman öldürüyorlar, yada bilmediğimiz bir nedenle Aile sağlığı merkezinde yoklar. Bir tek doktor var , oda boş odanın […]

Sen nasıl Doktorsun kardeşim ?
19 Temmuz 2018 - 10:44 'de eklendi.

Manşet haberimizde olduğu gibi köşe yazımdan da Doktor sorunu ile ilgili konuyu irdelemek istedim.

Bir baba kucağında 40 derece ateşli çocuğu ile sağlık birimine yardım bulmaya koşuyor. Ama baştan sonra kapıların tamamı kapalı doktorlar ya yukarıda yemekhanede zaman öldürüyorlar, yada bilmediğimiz bir nedenle Aile sağlığı merkezinde yoklar.

Bir tek doktor var , oda boş odanın içinde ateşli çocuğu görmesine rağmen benim işim var diyor.

İfadelere bakılırsa Yusuf Çağalayan adlı Doktorun vurgun duymaz tavrından belkide bir çocuk havale geçirebilirdi.
Çocuğun sağlığı, babanın yaşadığı o psikolojik durum her şeye yol açabilirdi.

Allah korusun çocuğun başına bir hal gelseydi, Baba o vurgun duymaz doktoru affeder miydi ? Bizler vatandaş olarak Doktorluk mesleğini kutsal olarak görüyoruz.

Ama havale geçiren çocuğun babası doktorun kapısını çalmadan önce , kapıdan çıkan Eczacı kalfasına ilaç yazmış olması , belli ki insan sağlığından daha önemli.

Hani her yerde bilboardlarda , televizyonlarda, meydanlarda, halka hitap olacak her yerde Sağlık Bakanlığı ve bir çok siyasetçi ”SAĞLIKTA ÇIĞIR ATLADIK” diyor ya..

Şimdi bu babaya bunu nasıl inandıracak sınız ?

Buradan yetkililere sesleniyorum.

Pazartesi günü 11:00 ve 11:45 arası kamera kayıtlarınıza bakınız Aile Sağlığı Merkezinde görevli doktorlar nereye gitmişler bir zahmet çıkarınız.

Görüntülerde kucağında ateşli çocuğuyla yardım dilenen adamı göreceksiniz.
Yoksa burası Aile Sağlığı Merkezi değilde, başka bir iş yeri mi ?

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER