TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Şevket Can:Cumhur ittifakı demek,vatan demektir”

Tarsus’ta Valilik ve Tarsus Belediyesi ortak projesiyle turizme kazandırılan tarihi ticaret alanının birinci kısmı törenle faaliyete açıldı. Törende konuşan Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can  Tarihi Ticaret Merkezi Projesinin 1.Etabının toplamda 9,5 Milyon Liraya mal olduğunu ve bu bütçeyi Belediye ve Valiliğin birlikte karşıladığını bildirdi. 54 İlden daha büyük bir ilçe olan Tarsus’un, Büyükşehir yasasıyla birlikte gelir […]

Şevket Can:Cumhur ittifakı demek,vatan demektir”
02 Mart 2019 - 17:34 'de eklendi.

Tarsus’ta Valilik ve Tarsus Belediyesi ortak projesiyle turizme kazandırılan tarihi ticaret alanının birinci kısmı törenle faaliyete açıldı.

Törende konuşan Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can  Tarihi Ticaret Merkezi Projesinin 1.Etabının toplamda 9,5 Milyon Liraya mal olduğunu ve bu bütçeyi Belediye ve Valiliğin birlikte karşıladığını bildirdi. 54 İlden daha büyük bir ilçe olan Tarsus’un, Büyükşehir yasasıyla birlikte gelir ve yetkilerinin azalmasına karşın, sorumluluk alanının genişlediğini ve buna karşın çok sayıda projeyi hayata geçirdiklerini belirtti. Proje alanı Sit Alanı olduğu için restorasyon yapmanın çok uzun sürdüğünü, prosedürler yüzünden kimi gecikmelerin olduğunu söyleyen Başkan Can, verdikleri rahatsızlıktan ötürü esnafların anlayışını rica etti ve esnaflardan

tek kuruş almadan bu dükkanları onlara hediye etmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Cumhur İttifakı Adayı olduklarının altını çizen Şevket Can ilk kez merkezi hükümetin desteğiyle seçime girdiklerini ve bunun tarihi bir fırsat olduğunu söyledi. Bu fırsatı gerektiği gibi değerlendireceklerini belirten Başkan Can, törene katılan tüm Ak Partili ve MHP’li milletvekillerine teşekkür etti. Hamit Tuna’ya Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı yolunda tam destek verdiklerini ve omuz omuza çalıştıklarını hatırlattı.

“Cumhur İttifakı demek vatan demektir”cümlesine atıfta bulunduktan sonra 31 Mart Akşamına kadar durmak bilmeden çalışacaklarını ve 31 Martı bayram yapacaklarını belirten Şevket Can’ın bu sözleri alkış aldı. Parti ayırt etmeksizin her vatandaşın oyuna talip olduklarını hatırlatan Can, iddialı bir şekilde “Geçen beş yılda çalışmadıysam oy vermeyin! Ayrım yaptıysam oy vermeyin! Sadece hakkımı verin!”dedi. Üniversite arkadaşlarının Şevket Can’a yaptığı sürpriz de dikkat çekti. Erzurum Atatürk Üniversitesinden arkadaşları 21 ayrı şehirden Başkan Can’ı ziyarete geldi ve desteklerini bildirdi. Bu olay üzerine mutluluğu gözlerinden okunan Can tüm arkadaşlarına teşekkürlerini iletti.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER