TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Sosyolog Görkem Kavun’dan ”Fiyasko”yorumu.

ENDÜSTRİYEL FUTBOL AMATÖR RUHUN ÖNÜNE GEÇTİ ! Tarsus İdman Yurdu – Fenerbahçe maçının Mersin Stadyumuna alınması tam anlamıyla bir fiyaskodur. Gerekçe olarak “Tarsus Stadının ışıklarının yetersizliği, protokol tribününün yetersizliği ve stadyum kapasitesi yetersiz görüldü.” Bu bir gerekçe değil bahanedir ! Şimdi sürekli bu halkın menfaatini düşünüyorum diyen kişilere soruyorum ! 1. Madem ışıklar yetersiz, Tarsus […]

Sosyolog Görkem Kavun’dan ”Fiyasko”yorumu.
09 Ekim 2019 - 17:22 'de eklendi.

ENDÜSTRİYEL FUTBOL AMATÖR RUHUN ÖNÜNE GEÇTİ !

Tarsus İdman Yurdu – Fenerbahçe maçının Mersin Stadyumuna alınması tam anlamıyla bir fiyaskodur. Gerekçe olarak “Tarsus Stadının ışıklarının yetersizliği, protokol tribününün yetersizliği ve stadyum kapasitesi yetersiz görüldü.”

Bu bir gerekçe değil bahanedir ! Şimdi sürekli bu halkın menfaatini düşünüyorum diyen kişilere soruyorum !

1. Madem ışıklar yetersiz, Tarsus sezonun başından beri lig maçlarını nasıl akşam vakitlerinde oynuyor ?

2. Madem protokol tribünleri yetersiz, 2013 Mersin Yaz Olimpiyatları nasıl Tarsus Standında oynandı ? O zaman protokolde oturan insanlar bugün ki oturacak insanlardan daha mı değersizdi ?

Unutulmamalıdır ki futbol sahada oynanır sahanın üstünde ki tribünde değil.

3. Madem stadyumun kapasitesi yetersiz, 06.02.1985 yılında Tarsus İdman Yurdu-Trabzonspor, 2013 yılında Türkiye U-19 Milli Takımı, 23.09.2014 Tarsus İdmanyurdu-Eskişehirspor maçları şu an ki kapasitenin çok mu üstündeydi ?

Bu takımlar burada paşalar gibi karşılandı. Maçlarında ayağa kalkmayan Mersinli olsun diye bağıran bir tribünü Mersin Stadyumuna götürmek vicdanınıza sığacak mı ? Seneler sonra 3 büyük takımdan birinin Tarsus’a gelmesi bayram havası yaratacakken bu maçın Mersin’e alınması Endüstriyel Futbolun bir kez daha amatör ruhun önüne geçtiğini gösteriyor.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER