TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Suriyeliler Bina Sahibine Saldırdılar

Suriyeli ailelere günlük ve aylık kiralanan kaçak apartı zabıta ve polis bastı. Apartın kaçak olduğunu öğrenen Suriyeliler bina sahibini dövdü.   AİLELER ODADAN ÇIKMAMAK İÇİN DİRENDİ Merkez Çukurova İlçesi Güzelyalı mahallesinde bulunan 50 odalı 5 katlı binanın ruhsatsız olarak, Suriyeli ailelere günlük ve aylık kiralandığı ihbarını alan zabıta ekipleri binaya baskın yaptı. Odalarda kalanları çıkarmak […]

Suriyeliler Bina Sahibine Saldırdılar
07 Haziran 2017 - 21:26 'de eklendi.

Suriyeli ailelere günlük ve aylık kiralanan kaçak apartı zabıta ve polis bastı. Apartın kaçak olduğunu öğrenen Suriyeliler bina sahibini dövdü.

 

AİLELER ODADAN ÇIKMAMAK İÇİN DİRENDİ

Merkez Çukurova İlçesi Güzelyalı mahallesinde bulunan 50 odalı 5 katlı binanın ruhsatsız olarak, Suriyeli ailelere günlük ve aylık kiralandığı ihbarını alan zabıta ekipleri binaya baskın yaptı. Odalarda kalanları çıkarmak isteyen ekipler, kapıları tek tek çalarak ailelerden binayı boşaltmasını istedi. Bavul ve eşyalarıyla binadan inen aileler odalardan çıkmamak için ekiplere direndi.

BİNANIN KAÇAK OLDUĞUNU DUYAN SURİYELİLER, BİNA SAHİBİNİ DÖVDÜ

Bu sırada binanın kaçak olarak apart hizmeti verdiğini öğrenen Suriyeliler bina sahibi Ali Ateş’e saldırdı. Polisin araya girmesiyle kavga büyümeden önlendi. Tartaklanan Ali Ateş ise, yapılan işlemin kanunsuz olduğunu öne sürdü. Tahliye işlemini gerçekleştirmek isteyen zabıta ekipleri, odalara girdiğinde sağlıksız manzaralarla karşılaştı. Pislik içerisindeki odalarda kötü koşullarda kalan aileler gelen ambulanslara hastaneye götürüldü.

BİNA MÜHÜRLENECEK

Binanın girişinde yazan, ‘Yıldızname, aşk falı, aşık etme, sevgiliyi bağlama, uzaktan getirme, medyum hizmeti. Ücret ne verirsen’ yazısı da görevliler tarafından söküldü.

Binada yaklaşık 37 ailenin kaldığını söyleyen Çukurova Belediyesi Zabıta Amiri Oğuz Şahin, “Binanın apart olarak çalıştırılma ruhsatı yok, ayrıca 3 katıda kaçak yapılmış. Aileler kesinlikle mağdur edilmeyecek, binayı da mühürleyeceğiz ” dedi.

Eşyalarını alan Suriyeliler, kentteki çadır kamplarına götürüldü. Tamamen boşaltılan bina, zabıta tarafından mühürlendi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER