Reklamı kapat

Reklamı kapat
TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Sürtüşme sürerse, AKP Tarsus’ta Nakavt Olur!

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’a ufak bir çağrım olacak. Kültür Bakanlığı tarafından onarım ve bakım ihalesi yapılarak kullanıma kapatılan Tarsus Kültür Merkezi neredeyse 1 yıldır halka hizmet vermiyor ve ne zamana kadar da vereceği bilinmiyor. Buranın akıbeti bir yana, alternatif sanat alanları ile kentin kültür yapısı tekrar şekillenebilir. Kültür ve sanattan yoksun bırakılan bu kentin […]

Sürtüşme sürerse, AKP Tarsus’ta Nakavt Olur!
12 Nisan 2019 - 8:53 'de eklendi.

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’a ufak bir çağrım olacak.

Kültür Bakanlığı tarafından onarım ve bakım ihalesi yapılarak kullanıma kapatılan Tarsus Kültür Merkezi neredeyse 1 yıldır halka hizmet vermiyor ve ne zamana kadar da vereceği bilinmiyor.

Buranın akıbeti bir yana, alternatif sanat alanları ile kentin kültür yapısı tekrar şekillenebilir. Kültür ve sanattan yoksun bırakılan bu kentin tekrar ayağa kalkması için Makam’da bulunan KUBATPAŞA Medresesinin vatandaşların hizmetine açılması gerekir. Buradan alınacak cüzi kullanım bedelleri ile , bazı başı boş taleplerinde  önüne geçilebilir. Hem belediye hizmet etmiş olur, hemde ufakta olsa kazanç elde edecektir.

Başkanın burayı gezdikten sonra aynı düşünceye katılacağını biliyorum, umarız bu konuda bir atılım gerçekleşir,ve Tarsus’a alternatif bir sanat alanı kazandırılır.

***

Tarsus Ak Parti’de yine sesler yükselmeye başladı. Atamayla gelen mevcut başkanın başarısız olduğunu ifade eden muhalif gruplar , aracı kullanarak sosyal medya hesapları üzerinden yeni bir ”BAŞKAN ARANIYOR” gündemi oluşturmaya başladılar.

Tabi ki ortada bir başarısızlık olduğu için Nevzat Çetin’in şapkasını önüne koyması gerekiyor ama, süreci en iyi kendisi bilir. Ve eğer olası bir istifa kararı varsa da bunu açıkça ifade eder. Ancak böyle bir tavır içinde olmayacağı gözüken Çetin’e , yine en yakın markajı AKP Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın yapacaktır.

Nasıl bir sürece girileceği konusunda taşları yerine koyacak olan kişi,  sanki Ali Cumhur Taşkın gibi duruyor.
Rüştü Çopur dışında ki, meclis üyelerinin yerlerini dizayn eden ve AKP’nin Belediye meclisine girmesine etkin rol oynayan Ali Cumhur Taşkın’ın , yine kendi ekibinde bulunanlara yeni misyonlar sağlayarak 4,5 yıllık siyasi süreci götürme hesabı yaptığını düşünüyorum.

Vekil olmasına rağmen Parti tabanı tarafından sevilmeyen Ali Cumhur Taşkın’ın bu 4,5 yıllık süreç içinde daire müdürlerini de revize edeceği düşünülüyor. Tabii her kes kendi ekibiyle yürümek ister ama, bu süreç ortak akılla yön bulmaz ise, AKP dip yaptığı Tarsus’ta bir daha ayağa kalkacak gücü kendinde bulamaz.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER