TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Taraftarlar, Ege’yi Kuzeyman… Kızıltan’ı İmparator yapar!

Tarsus İdman Yurdu şampiyonluğa koşuyor. Koca çınarın yoktan var ettiği bu sezonda artık sona gelindi. Direk şampiyonluk için son 3, eğer aksi bir durum olur da play-off gruplarına kalırsak bu takvim 6 maça çıkıyor. Ama herkesin inandığı gibi bu takım şampiyon olacak. Elbette İdman Yurdu sezon sonunda ciddi öz eleştiri yapacaktır ve ciddi yatırımlar ile […]

Taraftarlar, Ege’yi Kuzeyman… Kızıltan’ı İmparator yapar!
19 Nisan 2018 - 11:12 'de eklendi.

Tarsus İdman Yurdu şampiyonluğa koşuyor. Koca çınarın yoktan var ettiği bu sezonda artık sona gelindi. Direk şampiyonluk için son 3, eğer aksi bir durum olur da play-off gruplarına kalırsak bu takvim 6 maça çıkıyor. Ama herkesin inandığı gibi bu takım şampiyon olacak.

Elbette İdman Yurdu sezon sonunda ciddi öz eleştiri yapacaktır ve ciddi yatırımlar ile önümüzdeki sezonda 2.ligde yoluna öyle devam edecektir. Çok zorluk çekti Tarsus İdman Yurdu bir çok sorunla uğraştı.

Sezon ortalarında taraftarların memnuniyetsizliği sahada koşturan emek harcayan çocuklarada ters etki yaptı. İnanan çocuklar yinede küsmeden yedikleri ekmein hakkını verdiler. Burada çoğu kişinin belki beni yadırgayacak olması ihtimalini de göz önünde bulundurararak Özcan Kızıltan hocaya değinmek istiyorum. Tam bir gönül adamı, aşk ile işini yapıyor. Bu kadar taraftar baskısı ve küfürlü olaylara rağmen yılmadı takımı üst sıralardan geri düşürmedi. Bazı noktalarda eleştiri yapılsa da adama hak vermek lazım. Sonuçta Kim kendisine küfür edilmesini ister ki ?

Taraftar sezon ortasında istifa diyordu, takım şampiyonluğa gidiyor ”Büyük Başkan, Büyük Hoca” diye tezahurat yapılıyor. Tarsus taraftarı yaz sıcağı gibi.. Birden yakıyor!

Tarsus’ta 4.kuşak gençlerin taraftarlığında Tarsus Şampiyon olursa Önder Ege yeni Kuzeyman, Özcan Kızıltan’da ”İmparator” olacak.

Gelelim şehrin dinamiklerine…

Sezon sonu olmuş takımın zor zamanında kombine almayan, takıma bağış yapmayan reklam vermeyen firmalar şimdi nereye bayrak asalım diye ortaya çıkar olmuşlar. Günaydın! Bunları sezon başında yapmış olsaydınız daha iyi olmaz mıydı ? Neden şimdi ? Takım başarılı gidiyor çünkü..

Tarsus’a bir tek Şevket Can’ın maddi katkısı var,birde Kulüp başkanı Önder Ege’nin. Başka kimse umursamıyor. Ama takım üst lige çıkarsa işler değişecek. Odalarda yönetim kurullarnda olan iş adamları kulübün yönetimine girmek için sıraya girecek. Bağımsız İş adamları elde edilen başarıdan payımıza ne düşer diye uğraşıp duracak. Bakacağız, göreceğiz. Bunların hepsi sezon sonunda ortaya çıkacak şeyler.
Biz önümüzde ki 3 maça bakalım.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER