TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Tarsus Ak Parti’de istifa sesleri?

Eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti’den istifasının ardından yeni parti için düğmeye basıldığı öğrenildi. Aralarında eski bakan ve milletvekillerinin olduğu 100’e yakın istifa beklendiği Ankara’da yeni Parti programı ve tüzüğü için çalışmaya start verilirken genel merkez için de yer bakılmaya başlandı. Davutoğlu’nun istifası ile hareketlenen siyasi kulislere göre Mersin ve Tarsus’ta da bazı AK Parti […]

Tarsus Ak Parti’de istifa sesleri?
13 Eylül 2019 - 20:20 'de eklendi.

Eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti’den istifasının ardından yeni parti için düğmeye basıldığı öğrenildi.

Aralarında eski bakan ve milletvekillerinin olduğu 100’e yakın istifa beklendiği Ankara’da yeni Parti programı ve tüzüğü için çalışmaya start verilirken genel merkez için de yer bakılmaya başlandı.

Davutoğlu’nun istifası ile hareketlenen siyasi kulislere göre Mersin ve Tarsus’ta da bazı AK Parti üyesi isimlerin istifasını yönetim kurullarına sunması bekleniyor.

Gündeme bomba gibi düşen bir iddiaya göre ise AK Parti’nin Tarsus’ta kurucu yöneticilerinden olan 1 isim ve 2 eski yönetici de Davutoğlu’nu destekleyerek tarafını belli edeceği öğrenildi. 3 isim gazetemiz sahibi Cihan Kezer’e yaptıkları açıklamada ”Süreç içinde yeni bir parti ihtiyacı doğmuştur. AK Partide siyasi zedelenme oldukça vahim ”dediler.

Öte yandan AK Parti ilçe başkanlığına giden her hangi istifa dilekçesinin ”Henüz” bulunmadığı öğrenildi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER