TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

TARSUS AK PARTİ’DE Kİ TORPİLİ KİM PATLATTI ?

Uzun zamandır yazıyorum, Ak Parti’de Tarsus özelinde koltuk savaşları var diye. Haksız olmadığımı bir çok dosya ile aldık.. Ama en son ortaya çıkan belgeler bu işin geldiği noktayı gözler önüne serdi. Peki ; Ak Partide , Torpil patladı ama bu torpilin patlamasına kimler aracı oldu ? Şimdi Tarsus  Ak Parti’de bunlar konuşuluyor. İşin yolu açık.. […]

TARSUS AK PARTİ’DE Kİ TORPİLİ KİM PATLATTI ?
10 Ocak 2019 - 9:19 'de eklendi.

Uzun zamandır yazıyorum, Ak Parti’de Tarsus özelinde koltuk savaşları var diye.

Haksız olmadığımı bir çok dosya ile aldık..

Ama en son ortaya çıkan belgeler bu işin geldiği noktayı gözler önüne serdi.

Peki ; Ak Partide , Torpil patladı ama bu torpilin patlamasına kimler aracı oldu ?

Şimdi Tarsus  Ak Parti’de bunlar konuşuluyor.

İşin yolu açık..

Ya ; Eski İlçe Başkanı İbrahim Gül ve Ak Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın’la ters düşen gruplar belgeleri sızdırdı.

Yada; Yeni oluşacak listede kendine yer bulmak isteyen bazı eski yöneticiler..

Buna ek olarak şunu da ifade etmek lazım Belkide bu belgeleri Ak Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın’ın danışmanları ortaya atmış olabilir.

Tarsus gibi siyasetin bürokrasiyi yönettiği şehirde bu işlerin olması son derece normal.

Güce sahip olmak isteyenlerin BİZANS OYUNLARINI daha çok izleriz gibi me geliyor.

Ama bu savaşlar , Ak Partiye gönül vermiş oy vermiş insanları sandıkta farklı partilere tercih kullanmaya itebilir.

Unutmadan bir bomba daha geliyor..

***

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensupları ile  YEMEKLİ etkinlikte bir araya geldi. Adamın gönlü zengin, her yıl buna benzer etkinlikler ile çam sakızı çoban armağanı hediyeler veriyor.

İşin içinde Yemek olunca bütün YİYİCİLER salona doluşuyor. Ama haber olunca 3-5 kişi ancak toplantılarda bulunuyor. Yinede Şevket Başkana teşekkür ederiz, bu gerçeği bile bize göstermesi yeter.

Organizasyonda yenilen yemek sonrası Şevket Can şimdiye kadar yaptığı hizmetleri tek tek kısa kısa anlatıp sözü Basın mensuplarına bıraktı ” SORUN CEVAPLAYIM”dedi.

Bazı basın mensupları saçma sapan sorular ile ”KAFALARININ ÇALIŞMADIĞINI” ortaya koydu. Yazık, hemde çok yazık. Gazeteci Büyükşehir yasasından haberdar değil, Her toplantıda aynı sorunlar..  Haa unutmadan Mehmet Yaşot amcamız bir öneride bulunarak ”BASIN SİTESİ” konusunu gündeme taşıdı. Bizimde kafamızda olan bir proje için Şevket Can’ın sözleri  yetti.. ” SİZ BİRLİK OLAN BİR OLUN BENDE BU İŞİ SEVE SEVE YAPARIM”

***

Chp’de işler Vahap Seçer’in adaylığı sonrasında düzene girmeye başladı. Dün yapılan toplantıya bizde basın mensubu olarak katılım sağladık..

Ben Vahap Seçer’i ilk kez bu kadar heyecanlı gördüm. Bu heyecanı bazı konuşmalarında tebessüme neden olsa da, sayın Seçer  bütün olarak güzel bir konuşma yaptı.

Kalabalığın heyecanı kenetlenmiş bir CHP profili ortaya koysa da, bazı GÖREVLİ arkadaşların KİBİR içinde hareket etmesi yol arkadaşlığına katılmak isteyenlerin önünü kesebilir.

Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk  ve aday adayı Vedat Günyar’ın 150 araç, 7 otobüslük  desteği de orada oluşan kalabalığa büyük katkı sağladı. Tarsuslu olmasının handikap olmadığını aynı zamanda Gülnar’lı Erdemli’li , Anamur’lu olduğunu söylemesi de alanda toplananları mutlu etti.

Seçer , Küçük rötuşlar ve herkesi kucaklayan bir dille yola çıkarsa YOL AÇIK,SOL AÇIK diyebiliriz.

Sayın Seçer’e başarılar dilerim.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER