TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Tarsus AK Parti’de sıcak gelişme.

Tarsus Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Gül’ün istifa etmesiyle başlayan gündem , bugünde hararetli şekilde devam ediyor. İstifa sonrası Ak Parti içinde yeni teşkilat başkanı kim olacak diye beklenirken akşam saatlerinde Esabil Temel adının yönetim kurulu toplantısından çıktığını öğrendik. Esabil Temel’i çok tanımam bilmem. İyi bir siyasetçi kimliği var mı yok mu , izleyerek göreceğiz. […]

Tarsus AK Parti’de sıcak gelişme.
01 Aralık 2018 - 20:28 'de eklendi.

Tarsus Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Gül’ün istifa etmesiyle başlayan gündem , bugünde hararetli şekilde devam ediyor.

İstifa sonrası Ak Parti içinde yeni teşkilat başkanı kim olacak diye beklenirken akşam saatlerinde Esabil Temel adının yönetim kurulu toplantısından çıktığını öğrendik.

Esabil Temel’i çok tanımam bilmem. İyi bir siyasetçi kimliği var mı yok mu , izleyerek göreceğiz.

******

Tüm bu gelişmeler yaşanırken, akşam saatlerinde çalan telefonuma cevap verdim. Adını sanını açıkça ifade eden karşı ses, Ak Parti’de ırkçılık yapıldığını ifade ederek ”200 kişi ile istifa edeceklerini” iddia ediyordu.

Detaylıca yaptığımız konuşma sonrasında bugün seçilen ilçe başkanı seçimlerinde Kürt-Türk ayrımı yapıldığını ifade eden amcamız yaşanan bu durumu üzüntü içinde takip ettiklerini söyledi.

2002 yılından bu zamana kadar hizmet ettikleri AK Partide bu tür söylemlere , şimdiye kadar inanmak istemediklerini söyleyen karşı ses, bugün yaşanan sürecin ardından artık ”Irkçılık”çatışmasının doğru olduğunu söylemesi dikkatimden kaçmadı.

Telefonun ucunda konuştuğum amca ”Sesimi kayde bunları kayıt altına al..”demesiyle bizde ses kaydı alıp arşive koyduk.

200 kişinin istifa edeceği iddiası büyük olsa da, 4 aylık kısa seçim süreci boyunca ,  daha nelere şahit olacağımızı hissetmeye başladık. Bu işler çok sular akıtır.

AK Partide afiş kavgaları ile başlayan süreç kendini daha beter bir sancıya bırakacaktır.

Koltuk kavgaları, adayların hırsları umarız bu toplumun ruh sağlığını bozmaz.

 

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER