TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Tarsus Belediyesi çözüme dayalı çalışacak.

Tarsus Belediyesi Yüzbaşı Yaşar Caddesi üzerinde bulunan kavşakta iyileştirme ve Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Sunay Atilla üstgeçiti üzerinde oluşan köprü genleşme derzlerinde yaşanan arızanın çalışmasını yapacak. Geçtiğimiz aylarda meydana gelen olayda ölümlü kavşak olarak bilinen Kavaklı- Akşemsettin mahalleleri arasında çok sayıda kişi araç kazaları sonucu yaralanmış, 2 kişi de yaşamını yitirmişti. Yaşanan kazaların önüne geçmek […]

Tarsus Belediyesi çözüme dayalı çalışacak.
04 Eylül 2019 - 12:10 'de eklendi.

Tarsus Belediyesi Yüzbaşı Yaşar Caddesi üzerinde bulunan kavşakta iyileştirme ve Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Sunay Atilla üstgeçiti üzerinde oluşan köprü genleşme derzlerinde yaşanan arızanın çalışmasını yapacak.

Geçtiğimiz aylarda meydana gelen olayda ölümlü kavşak olarak bilinen Kavaklı- Akşemsettin mahalleleri arasında çok sayıda kişi araç kazaları sonucu yaralanmış, 2 kişi de yaşamını yitirmişti.

Yaşanan kazaların önüne geçmek için Büyükşehir yetkililerince bölgede kavşak düzenlemesi yapılmıştı. Yapılan uygulama kısa sürede kazalara daha çok davetiye çıkarıyor iddiasıyla şikayete konu olmuş yetkililerde vatandaşlardan yükselen sesler karşısında yapılan düzenlemeyi geri kaldırmıştı.

Bahse konu kavşağın düzenleme çalışmaları için iç yazışmalar yapan Tarsus Belediyesi ,sorumluluğu Büyükşehir Belediyesine ait Mavi Bulvarda çalışmaları tamamlamak üzere yetkilendirildi.

Ayrıca yine sorumluluğu Büyükşehir’de olan Sunay Atilla Üst geçidinde ki oluşan genleşme nedenli ayrımlar içinde, yine Tarsus Belediyesi talebi üzerine yetki verildi.

Tarsus Belediyesinin belirli yollar ile ilgili çalışmaları kısa sürede tamamlayağı öğrenildi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER