TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Tarsus Chp Sokağa Çıktı

CHP 81 ilde sokağa çıktı: OHAL değil, demokrasi istiyoruz! CHP Genel Merkezi’nin çağrısıyla 81 ilde düzenlenen ‘OHAL değil, demokrasi istiyoruz’ eylemi Tarsus’ta Yarenlik Alanında gerçekleştirildi. CHP bildirisinde “OHAL ile ülkemizde hiç kimsenin can ve mal güvenliği kalmamıştır. OHAL bardağı çoktan taşırmıştır. Sabır testisi kırılmış, toplumun büyük çoğunluğu OHAL rejimine artık yeter demeye başlamıştır” denildi. Yapılan Eylemde […]

Tarsus Chp Sokağa Çıktı
16 Nisan 2018 - 14:53 'de eklendi.

CHP 81 ilde sokağa çıktı: OHAL değil, demokrasi istiyoruz!

CHP Genel Merkezi’nin çağrısıyla 81 ilde düzenlenen ‘OHAL değil, demokrasi istiyoruz’ eylemi Tarsus’ta Yarenlik Alanında gerçekleştirildi.

CHP bildirisinde “OHAL ile ülkemizde hiç kimsenin can ve mal güvenliği kalmamıştır. OHAL bardağı çoktan taşırmıştır. Sabır testisi kırılmış, toplumun büyük çoğunluğu OHAL rejimine artık yeter demeye başlamıştır” denildi.
Yapılan Eylemde konuşan Chp Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk  yaptığı konuşmada ”16 Yıl önce milli görüş gömleğini çıkardığı  söyleyerek Demokrasi ve Barış söylemlerini kullanan Ak Parti hükumeti , gelinen noktada ülkeyi diktatör rejimine dönüştürmüştür”dedi.
Chp İlçe Başkanı Ali İlk konuşmasının devamında ” Ak Parti hükumetinin başında bulunan Recep Tayyip Erdoğan yolsuzluğu sıfırlayacağız demiş, ayakkabı kutuları ile doları  sıfırlamıştır. İşsizliği bitireceğiz demiş, işsizlik aldı başını gidiyor. Komşular ile sıfır sorun demiş, kavgalı olmadığımız komşu kalmamıştır. Analar ağlamasın dediler, binlerce eve ateş düştü, işsizlik aldı başını gidiyor. Bunların yanında bütün uyarılarımıza rağmen Feto terör örgütünü büyüterek ülkeyi hain terör örgütüne teslim etmiştir.  Bu alçak yapılanmanın , devletin kırcal damarlarına sızmasına hükumet olanak sağlamıştır. Darbe sonrasında, darbenin kendileri için lütuf olduğunu ifade eden Hükumet Ohal süreçleriyle tek adam rejimini ortaya koymuştur. Ordu ve yargı hükumetin yetkisine verilmiştir. Meclis işlevsizleştirilmiştir. Kadına ve çocuğa taciz tecavüz artmış ve meşru kılınmıştır. Hükumete karşı ufacık bir söz söyleyen kişiler hemen göz altına alınmıştır. Darbeye Ohal’e usulsüzlüklere hayır diyoruz. Ülkemizde Ekonomi çökmüştür. Yanlış dış politikalar ile Türkiye, Orta doğu  bataklığına çekilmiştir. Mhp ile kurulan ortaklıkta ülke karanlığa çekilmektedir. Olağanüstü hal kapsamında ülkenin kaderini belirleyecek 2019 seçimlerine gidilecektir. bu durum kabul edilebilir bir durum değildir, Akp ve küçük ortağı Mhp’yi uyarıyoruz. Derhal Ohal sona erdirilmeli ve demokratik şartlarda 2019’da seçime gidilmelidir.”diye konuştu.
Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER