TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Tarsus CHP’de istifa şoku

Cumhuriyet Halk Partisi eski ilçe sekreteri Murat Gül noter vasıtası ile partisinden istifa ettiğini açıkladı. Bir dönem gençlik kolları Başkanlığı görevini de üstlenen Gül’ün sosyal medyada artan gereksiz tepkilere cevap olarak bu kararı aldığı öğrenildi. Siyasi söylemlerin fanatiklik boyutunda ele alınmaması gerektiğini ifade eden Murat Gül “ Birlerinin istemesiyle hiç bir zaman hareket etmediğini, ancak […]

Tarsus CHP’de istifa şoku
12 Şubat 2018 - 16:39 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi eski ilçe sekreteri Murat Gül noter vasıtası ile partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Bir dönem gençlik kolları Başkanlığı görevini de üstlenen Gül’ün sosyal medyada artan gereksiz tepkilere cevap olarak bu kararı aldığı öğrenildi.

Siyasi söylemlerin fanatiklik boyutunda ele alınmaması gerektiğini ifade eden Murat Gül “ Birlerinin istemesiyle hiç bir zaman hareket etmediğini, ancak ve ancak kendi bilinciyle kararlar aldığının” altını çizdi.

Fikri olarak her zaman Mustafa Kemal’in partisini savunacağını da dile getiren Murat Gül ” Bir yere gönül vermek için kağıt üstünde üye olmak hiç bir şey değildir. Ben birine gönül verdim mertçe açıkça ifade ettim. Daha sonra başlatılan linç kampanyaları amaçsız,kişiliksiz ve mesnetsiz olunca da böyle bir  karara vardım. Şevket Can’ı seviyorum ve bir kez daha partisiz kimliksiz bir birey olarak yanında olduğumu açıkça dile getiriyorum”dedi.

Siyasete dün girmiş kişilerin  sosyal medya üzerinden yapacağı eleştirileri de dikkate almayacağını  söyleyen Murat  Gül ” Tenekeden daha çok ses çıkıyor. Ama adı teneke işte.  Siyasi mevtaların, kendisine siyasi hüviyet arayanların tek hareket kabiliyeti klavye başında esip gürlemektir. ”dedi

 

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER