TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Tarsus Devlet Hastanesinde Emzirme Şenliği Yapıldı.

Tarsus’ta ilk defa Hastane Bahçesinde Emzirme Şenliği yapıldı. Haber:Cihan Kezer-Tarsus Gündem 1-7 Ekim tarihlerinde anne sütünün önemine vurgu yapılması amacıyla kutlanan ”Emzirme Haftası Etkinlikleri” kapsamında Tarsus Devlet Hastanesi Emzirme Polikliniği sorumlularınca yapılan şenlik hasta ve yakınları tarafından olumlu karşılandı. Tarsus’ta ilk kez gerçekleştirilen şenlikte anne sütünün bebeğe olan önemine vurgu yapıldı. Anne adayları ve anneler […]

Tarsus Devlet Hastanesinde Emzirme Şenliği Yapıldı.
07 Ekim 2019 - 15:28 'de eklendi.

Tarsus’ta ilk defa Hastane Bahçesinde Emzirme Şenliği yapıldı.

Haber:Cihan Kezer-Tarsus Gündem

1-7 Ekim tarihlerinde anne sütünün önemine vurgu yapılması amacıyla kutlanan ”Emzirme Haftası Etkinlikleri” kapsamında Tarsus Devlet Hastanesi Emzirme Polikliniği sorumlularınca yapılan şenlik hasta ve yakınları tarafından olumlu karşılandı.

Tarsus’ta ilk kez gerçekleştirilen şenlikte anne sütünün bebeğe olan önemine vurgu yapıldı. Anne adayları ve anneler günün anlam ve önemine değinen konuşmalar yaparak etkinlikten” Mutlu olduklarını” dile getirdiler.

Başhekim Dr. Emre Direk’inde katıldığı etkinliklerde hastaları rahatsız etmeyecek şekilde müzik dinletisi ve çeşitli yarışmalar yapıldı.

Tarsus Belediyesi işbirliği ile annelere ve adaylarına yönelik bir şenlikte bir araya gelen Emzirme Polikliniği birimi 1-7 Ekim tarihleri arasında önemli bir farkında lığa imza atmış oldu.

Etkinlik kapsamında konuşan Başhekim Dr. Emre Direk , yapılan işin önemine değinirken, “Son zamanlarda normal doğumların artışına bağlı olarak annelerin emzirmeyi farkındalık haline getirmesi çok önemli. İlk 6 ay verilen anne sütü çocuklarımızı bir zırh gibi koruyor.” dedi.

Daha sonra söz alan Tarsus Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Nimet Yiğiter etkinliğin bu kadar kapsamlı yapılmasında ki amacın, anne sütünün öneminin toplumun geneli tarafından anlaşılması olduğunu söyledi.

Yiğiter ” 2 yaşına kadar çocukların emzirilme konusunda maalesef gerilerdeyiz. Çocukların gelişimi için 2 yaşına kadar anne sütünde daha sağlıklı başka bir gıda üretilmemiştir. Mamaların anne sütünü alması mümkün değildir. Bizde kurumumuz olarak bu noktaya işaret etmek istiyoruz. Annelerin çocuklarına sunabileceği en güzel gıda anne sütüdür. Anne sütünden çocuklarınız mahrum etmeyin. Çocukların sağlıklı gelişmesi, beslenmesi, bağışıklık sistemini gelişebilmesi açısından anne sütü gibisi yoktur” dedi.

Hastane bahçesinde yapılan etkinliklerde katılımcılara çeşitli hediyeler verilirken, Tarsus Devlet Hastanesi Emzirme Polikliniği Sorumlu Ebe Fatma Bozkurt, Ebe Tülin Yıldırım, Hemşire Neşecan Öztan ve Ebe Teslime Sancaktar katılımcılar ile tek tek ilgili oldular.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER