TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Tarsus İdman Yurdu Basın Toplantısı Düzenledi

TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Tarsus İdmanyurdu’nun Kulüp Başkanı Eyüphan Eyüboğlu, grupta yer alan diğer takımlara oranla mütevazi bir bütçe ve kadroyla mücadele edip ilk devreyi 6. sırada bitirdiklerini söyledi. Eyüboğlu, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, sezon başında takımı devraldıktan sonra mütevazi bir bütçeyle transferler yaptıklarını belirtti. Bütçe büyüklüğü açısından son sıralarda yer […]

Tarsus İdman Yurdu Basın Toplantısı Düzenledi
20 Aralık 2018 - 20:43 'de eklendi.

TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Tarsus İdmanyurdu’nun Kulüp Başkanı Eyüphan Eyüboğlu, grupta yer alan diğer takımlara oranla mütevazi bir bütçe ve kadroyla mücadele edip ilk devreyi 6. sırada bitirdiklerini söyledi.

Eyüboğlu, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, sezon başında takımı devraldıktan sonra mütevazi bir bütçeyle transferler yaptıklarını belirtti.

Bütçe büyüklüğü açısından son sıralarda yer almalarına rağmen, ligin ilk yarısını 6. sırada bitirip 26 puan topladıklarını anımsatan Eyüboğlu, devre arasında takıma en az 3 oyuncu takviyesi yapılması gerektiğini bildirdi.

Mevcut oyunculara peşinat ve maç başı borçları olduğunu ifade eden Eyüboğlu, şöyle devam etti:

“Oyuncularımıza borcumuz varken, dış transferde yeni oyuncu almak etik olmaz. Sayın Başkanımız Şevket Can’a verdiği desteklerden dolayı sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Bu yıl stada turnike sistemi getirerek içeri girişlerde kontrol sağlayıp, zaten cüzi olan bilet satışlarından biraz daha fazla gelir elde etmeyi planladık. Fakat istenen gelirleri sağlayamadık. Öyle ki oynanan 8 maçta hasılat, masrafları karşılamaya yetersiz geldi. 21 bin lira ödemek zorunda kaldık. Kombine satışlarından 167 bin lira elde ettik. Eski oyuncularımızdan Kubilay’ın sözleşmesinde yer alan bir maddeden dolayı transferinden dolayı 250 bin lira kulübümüze ödeme yapıldı.”

Kaynak: AA
Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER