TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Tarsus İdman Yurdu Sizi de Yener!

Tarsus İdman Yurdu yarın çok önemli bir maça çıkacak. 3.Lig 3.Grupta normal sezonu 2.tamamlayarak şampiyonluk umudunu play-off’a taşıyan temsilcimizin öncelikle oynanacak ilk maçtan galip ayrılmasını bekliyoruz. İlk maçın ardından 4 gün sonra, rövanş mücadelesi Tarsus Şehir stadında oynanacak. Şehirde Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can’ın astırdığı bayraklar ve bazı odaların dışında aktif bir destek yok. Kim […]

Tarsus İdman Yurdu Sizi de Yener!
09 Mayıs 2018 - 14:33 'de eklendi.

Tarsus İdman Yurdu yarın çok önemli bir maça çıkacak. 3.Lig 3.Grupta normal sezonu 2.tamamlayarak şampiyonluk umudunu play-off’a taşıyan temsilcimizin öncelikle oynanacak ilk maçtan galip ayrılmasını bekliyoruz.
İlk maçın ardından 4 gün sonra, rövanş mücadelesi Tarsus Şehir stadında oynanacak. Şehirde Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can’ın astırdığı bayraklar ve bazı odaların dışında aktif bir destek yok. Kim neyi bekliyor ? Tarsus’ta iş adamları neyi bekliyor ? Ak Partiden aday adayı olan, Mhp’den, Chp’den, İyi Parti’den aday adayı olan siyasetçiler neyi bekliyor ? Bilboardlarda görüneceğim diye çırğınan aday adayları bugün gelip şehrimizin takımı Tarsus İdman Yurduna maddi destek çıkıyoruz, alın bu kadar da bizden katkı olsun deselerdi ne kaybederlerdi ? Aksine reklamları olurdu, bizler yine gazetelerimizden yazar çizer verilen desteği arşa çıkarırdık. Böyle bir desteğe yapılacak haberler Asılan bilboardlardan daha etkili olurdu. Ama yapacak çokşey yok, Tarsus İdman Yurdu bunları da yenerek Şampiyon olacak Allah’ın izni ile.

Gazeteci dediğin hiç bir siyasi için şakşakçı olmaz, eline mikrofon alıp şarkılar türküler okumaz, Çığırtkanlık yapmaz. Eğer bunları yapıyor ise gazeteci olmasının bir manası yoktur. Şu aday adaylık süreçleri son bulsun, ülke seçim gündemine tam olarak girsin o zaman bu konu hakkında çok açık ifadeler kullanacağım. Şimdilik tek söyleyeceğim ”Bu düzen böyle gitmez”

Geçtiğimiz hafta sonu Mersin Gazeteciler Cemiyeti seçimleri tamamlandı. Tarsus’tan da içinde gazeteci olsun olmasın 20 civarı üye, giderek oy kullandı. Seçimler öncesinde 2 aday Tarsus’a gelerek gazeteciler ile bir araya geldi. Bu buluşmaları düzenleyen isimlerin daha sonra seçimi kazanan adayın listesinde olduğunu görünce ”GÜLÜMSEDİM”.

Tarsus’ta üye olsun olmasın, tanışmaya gelen adaylara bizi pazarlayarak yönetimde yer alındığını düşünüyorum. Aday tanışma toplantılarında kişisel egolar ve fantazilerin anlatıldığı ortamda ,böyle bir durumun yaşanması da doğru diye düşünüyorum. Ben eleştirimi yaptım, takan takar, takmayan yaşamasına devam eder.

Geçtiğimiz hafta canlı röportaj için Tarsus Sokakların daydık. Özellikle Yarenlik Alanında motosiklet ve benzeri araçlar yüzünden , vatandaşlar yürümekte zorlandıklarını ifade ediyorlar. Bunu bize söylemelerinin nedeni konuya çözüm üretmemiz. Bizde konuyu Zabıta ekiplerine söylüyoruz. Adamlar geliyor,motosikletleri durduruyor uyarı yapıyor, kısmen cezai şart uygulama hakkı varsa onuda yapıyor. Bunlar olurken aracının Yarenlik alanından geçişine engel koyan Zabıtlara bu sefer esnaf direniyor. Burada esnafız bu kadar kiramız var diyor. Eee Zabıta ne yapsın ? Vatandaş ne yapsın ? 14-15 yaşında ehliyetsiz motosiklet sürücüleri yüzünden kazaya mı kurban gitsin ? Biraz vicdanlı olalım,vatandaşı da düşünelim.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER