TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Tarsus Kaymakamı Sertel, Havuz Medyasına liyakat vurgusu yaptı.

2 gün önce Ulusal yayın yapan Sabah gazetesinde çıkan haberde Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu’nun göreve gelir gelmez ilk işinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ait olduğu fotoğrafları kaldırttığı iddia edilmişti. Tarsus Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada haber yalanlanırken, şu ifadelere yer verildi. TARSUS KAYMAKAMLIĞINDAN BASIN AÇIKLAMASI Bazı basın yaygın organları ve haber portallarında “İlk İşi Başkan Erdoğan’ın fotoğrafını […]

Tarsus Kaymakamı Sertel, Havuz Medyasına liyakat vurgusu yaptı.
07 Ekim 2019 - 16:17 'de eklendi.

2 gün önce Ulusal yayın yapan Sabah gazetesinde çıkan haberde Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu’nun göreve gelir gelmez ilk işinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ait olduğu fotoğrafları kaldırttığı iddia edilmişti.

Tarsus Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada haber yalanlanırken, şu ifadelere yer verildi.

TARSUS KAYMAKAMLIĞINDAN BASIN AÇIKLAMASI

Bazı basın yaygın organları ve haber portallarında “İlk İşi Başkan Erdoğan’ın fotoğrafını kaldırmak oldu.” başlığı altında “Cumhurbaşkanlığınca yayımlanan kararnameyle Torbalı Kaymakamlığı’ndan Mersin’in Tarsus İlçesi Kaymakamlığı’na atanan Kadir Sertel Otcu yeni koltuğuna oturur oturmaz ilk işi makam odasının duvarında Atatürk’ün yanında bulunan Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafını kaldırmak oldu. Eski Kaymakam Yüksel Ünal’dan görevi alan Kaymakam Otcu’nun ilk hafta ziyaretine gelenler tarafından duvarda bulunan Erdoğan’ın fotoğrafı bir süre önce duvardan çıkartıldı ve sadece Atatürk’ün fotoğrafı kaldı. Otcu’nun önceki görev yeri Torbalı’da da Erdoğan’ın fotoğrafını asmaması dikkat çekmişti.” şeklinde haberler yapılmış ve paylaşılmaktadır.

        Söz konusu haberler kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Tarsus Kaymakamlığı makam odasında bulunan Sayın Cumhurbaşkanımıza ait fotoğraf kaldırılmamıştır. Tarsus Kaymakamlığı makam odası ve koridor katında yapılan yeni düzenlemeler çerçevesinde eskiden makam masası arkasında bulunan Sayın Cumhurbaşkanımızın fotoğrafı makam odasının daha uygun bir yerine Cumhurbaşkanlığı Makamının onur ve yüceliğine yakışır daha büyük ve daha uygun bir çerçeve ile yaptırılarak konulmuştur. Ayrıca ilgili İçişleri Bakanlığı Genelgesi kapsamında Sayın Cumhurbaşkanımızın fotoğrafının Kaymakamlık koridor katına konulması için başlanan yeniden düzenleme çalışmaları devam etmektedir.

        Yine İlçemiz Kaymakamının eski görev yeri olan Torbalı’da da hem makam odasında hem de Kaymakamlık koridor katında Sayın Cumhurbaşkanımızın fotoğrafları Cumhurbaşkanlığı Makamının onur ve yüceliğine yakışır şekilde bulundurulmuş ve bulundurulmaktadır.

        Ne maksatla ve kimler tarafından bu şekilde gerçeğe aykırı bir haber yapıldığı/ yaptırıldığı ilgili birimlerimizce araştırılmaktadır.

        Kamuoyunun bilgisine sunulur.

        Tarsus Kaymakamlığı Basın Bürosu

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER