TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Tarsus Kaymakamının Büyük planı.

Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu’nun büyük bir planı var. Bu plan gündemde ki yerini oldukça fazla meşgul edecek hatta diğer il ve ilçelerede örnek olabilecek bir plan. Dün öğle saatlerinde Kaymakamlık Makamına giderek Sayın Otcu’ya hayırlı olsun nezaketi gösteren CHP vekili Başarır’ı bizde takip ettik. Kaymakam düzgün ve karakterli bir karşılama ile bu kentte siyaset […]

Tarsus Kaymakamının Büyük planı.
15 Kasım 2019 - 8:31 'de eklendi.

Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu’nun büyük bir planı var.

Bu plan gündemde ki yerini oldukça fazla meşgul edecek hatta diğer il ve ilçelerede örnek olabilecek bir plan.

Dün öğle saatlerinde Kaymakamlık Makamına giderek Sayın Otcu’ya hayırlı olsun nezaketi gösteren CHP vekili Başarır’ı bizde takip ettik. Kaymakam düzgün ve karakterli bir karşılama ile bu kentte siyaset yapmadan hizmet yapacağını bir kez daha gösterdi. Nezaketli duruşu,misafirperverliği buna kanıttı. En azından biz bu özveriyi hissettik ileride neler olur, neler değişir, iktidar partisinin ilçe başkanı düzeni bozar mı izleyerek göreceğiz.

Ama Otcu’nun izah ettiği gibi Tarsus gibi bir ilçede görev yapmak hizmet üretmek ”KAYMAKAMLAR İÇİN BİR ŞANS” Hem toplumsal açıdan, hemde ileri seviyede kamu personeli olma açısında bu gerekli. Çünkü Türkiye’nin en büyük ilçesindesiniz.. Gözleri üzerinizde oluyor.

Gelelim Otcu’nun planına Kaymakam misafirlerini ağırladıktan sonra güncel Tarsus konuları üzerine sohbette bulundu. Geldiği yerde ki çalışmalarından örnekler sundu. Chp’li vekil ve meclis üyeleri birlikte dinlediler.

Tarsus Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Okyay ve Chp’li vekil Ali Mahir Başarır iş taleplerinin yoğun olduğunu ifade edince. Kaymakam Otcu aynı durumu yaşadığını ima ederek bir planı olduğunu aktardı. Çok içine girmese de hatlarını kayda değer biçimde anlattı. Sosyal Yardımlaşma Vakfı ziyaretinde vatandaşların geçim sıkıntısı yaşadığını ve bunun için ekonomik destek istediğini gördüğünü dile getirdi. Bu konuda genç ve fiziki yeterliliğe sahip bireylerin kazanılması için bir şey yapılması gerektiğini düşündüğünü anlatan Otcu, insanları kırmadan iş kolu geliştirmeyi düşündüğünü aktardı.

Plan şu..

Diyelim ki paranız yok, elektrik su faturanızı ödeyemediniz. Kaymakamlık Binasına yada sosyal yardımlaşmaya gittiniz fatura ,kira borcum var işsizim iş bulamıyorum bu yüzden de borcumu ödeyemiyorum dediniz. Belli rakama kadar elinden geleni yapan Sosyal Yardımlaşma Vakfı , yüksek bedel talebi içinde vatandaşa yok demeyecek. Örneğin bu rakam 1500 TL, bu vatandaşlar İşkur vasıtası ile iş eşleştirme programına alınacak. 1500 TL’lik destek Güncel yasalar çerçevesinde yevmiye şartları uygulanarak verilecek. Hem vatandaş istediği parayı devletten alacak , hemde istihdam sorunu aldığı para değerinde revize edilecek. İŞKUR’da bu işin yüklenicisi olacak ve gerekli resmi prosedürü diğer iş kollarında ki gibi sürdürecek. Bu uygulama ne zaman yürürlüğe girecek tam bilmiyorum ama gerçekten ihtiyacı olan ve iş bulamayan vatandaşlar için güzel olacak.

Vatandaşlarımız bu durumu su istimal etmez ise güzel ve örnek olacak bir proje olabilir. Hatta aynı uygulama Belediye tarafından da yürütülebilir.

Ben bu işin başarılı olabileceğini düşünüyorum.
Kaymakamın dediği gibi ”Çarpan Etkisi” yaratabilir.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER