TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

TARSUS’A YENİ AMBULANS GELDİ

Tarsus’ta şimdiye kadar 7 adet bulunan 112 Ambulans sayısı  8’e yükseldi. Sağlık Bakanlığı tarafından Tarsus içi hizmet vermesi için tam donanımlı ambulansın tahsis edildiği öğrenildi. Beydeğirmeni Aile Sağlığı Merkezinde  Acil olarak 7/24 görev yapacak olan 112 Ambulansın , bekleme noktasının tadilatı dolayısı ile Anıt Aile Sağlığı Merkezinde geçici olarak bulunduğu öğrenildi. 2016 yılında 3 Ambulans için […]

TARSUS’A YENİ AMBULANS GELDİ
07 Ocak 2017 - 16:46 'de eklendi.

Tarsus’ta şimdiye kadar 7 adet bulunan 112 Ambulans sayısı  8’e yükseldi.

Sağlık Bakanlığı tarafından Tarsus içi hizmet vermesi için tam donanımlı ambulansın tahsis edildiği öğrenildi.

Beydeğirmeni Aile Sağlığı Merkezinde  Acil olarak 7/24 görev yapacak olan 112 Ambulansın , bekleme noktasının tadilatı dolayısı ile Anıt Aile Sağlığı Merkezinde geçici olarak bulunduğu öğrenildi.

2016 yılında 3 Ambulans için daha yazışmaların yapıldığı ve  talep edilen Ambulanslarında yakın zamanda Tarsus’a kazandırılacağını aktaran yetkili ”Acil sağlık hizmetlerinin her geçen gün geliştirildiğinin altını çizerek,  Ambulans sayısı arttıkça istasyon sayısını da artıracağız ve böylelikle vatandaşlara daha hızlı şekilde  ulaşma imkanı bulacağız”dedi.

 

Yazışmaları süren 3 ambulansın ise Yeşilyurt Aile Sağlığı Merkezinde ve Konak Sitesi civarında oluşturulacak istasyonda hizmet vermesi hedefleniyor.

 

HABER:CİHAN KEZER

 

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER