TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Tarsuslu Aile ÇYDD’ye daire bağışladı.

Tarsus’un tanınmış ailelerinden Ülkümen’ler, örnek bir davranışta bulunarak sosyal hayatın gelişmesi ve özellikle kız çocuklarının eğitimi için mücadele eden Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne (ÇYDD) daire bağışladılar. Bir süre önce vefat eden kardeşleri merhume Melahat Ülkümen’den miras kalan Tarsus Yeşilyol Caddesi Zarife Ülkümen Apartmanında yer alan daireyi ÇYDD’ye bağışlayan mirasçılar Nuray – Günay – Yadigar – […]

Tarsuslu Aile ÇYDD’ye daire bağışladı.
17 Kasım 2018 - 15:53 'de eklendi.

Tarsus’un tanınmış ailelerinden Ülkümen’ler, örnek bir davranışta bulunarak sosyal hayatın gelişmesi ve özellikle kız çocuklarının eğitimi için mücadele eden Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne (ÇYDD) daire bağışladılar.

Bir süre önce vefat eden kardeşleri merhume Melahat Ülkümen’den miras kalan Tarsus Yeşilyol Caddesi Zarife Ülkümen Apartmanında yer alan daireyi ÇYDD’ye bağışlayan mirasçılar Nuray – Günay – Yadigar – Sabahat – Sevimser Ülkümen, dernek yöneticileriyle bir araya gelerek tapu devir işlemlerini gerçekleştirdiler.

ÇYDD Tarsus Şube Başkanı Av. Ozan Varal ve diğer yöneticilerle Tapu Müdürlüğü’ne giderek devir işlemini yapan Ülkümen ailesi mensupları ardından şu açıklamada bulundular.

OZAN VARAL’IN YAPTIĞI AÇIKLAMA DA ŞU İFADELER KULLANILDI.

“Türkiye’de özellikle kız çocukları arasında eğitime ihtiyacı olan sayısız evladımız var. Çocuklarımızın çağdaş bir Türkiye’de eğitim görmeleri, yetişmeleri ve Mustafa Kemal Atatürk ‘e layık; ülkesini seven bilime saygılı birey olarak yetişmeleri ve topluma örnek olmaları için eğitim çok önemlidir. Gözümüzün arkada kalmaması ve birikimlerin emin ellerde ve eğitim için değerlendirileceğine inandığımız ve Türkan Saylan tarafından kurulan ülkemizin en köklü güvenilir sivil toplum kuruluşlarından birisi olan ÇYDD’ne daire bağışı yaptık. ÇYDD Tarsus Şubesi özverili şekilde çalışma yapmaktadır ve bundan sonra da çalışmalarını arttırarak sürdüreceklerine inanıyoruz. ÇYDD’ye destek çok önemlidir. Tüm hayırseverleri, ÇYDD’ye destek olmaya çağırıyoruz…”

ÇYDD Tarsus Şubesi Başkanı Av. Ozan Varal ise “Bugün çok heyecanlıyız. Ülkümen Ailesine gençler adına, derneğimiz adına çok teşekkür ediyoruz ve örnek davranışları için Ülkümen Ailesini kutluyoruz. Ülkümen Ailesi bu desteği ile hiçbir zaman unutulmayacak. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emaneti Laik Türkiye Cumhuriyetini yaşatmak için  ÇYDD,  gençleriyle, üyeleriyle, gönüllüleriyle ve Tarsus ‘ta yaşayanların  desteği ile bu evde Türkan Saylan’ın her zaman el uzattığı, ülkemizdeki eşitsizliklerden nasibini almış çocuklar, gençler, kadınlar, herkes yararlanacak.
Çocuklarımız okul öncesinde üniversite eğitimine kadar her eğitim aşamasında buradan eğitim desteği alacak.
Dernek olarak Türkiye’nin dört bir tarafından 15 bine yakın gönüllünün 110 şubemizin çabalarıyla maddi durumu iyi olmayan gençlerin okuyan, sorgulayan, araştıran, laik çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlı, Atatürkçü gençler olarak yetiştirilmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, emaneti olan çağdaş – laik Türkiye Cumhuriyeti için çalışmaya devam edeceğiz. Topluma yararlı olma bilinci ile çalışmak bizlere mutluluk veriyor…

ÇYDD; gençler için toplum için tüm enerjisini ve kalbini ortaya koyuyor. Daha fazla  öğrenciye burs vermek daha çok eğitim projesini yaşama geçirmek istiyoruz. Unutulmamalı ki küçük bağışlar, bazen hayat kurtarır bazen de ülkeyi aydınlatır… Üyelerimizin, gönüllülerimizin,duyarlı herkesin katkılarını bekliyoruz… Gelin siz de bu bu gönüllü insancıl hareketin bir parçası olun, Bir gencin hayatını değiştirmek için küçük bir destek yeter!

Atatürk ilke ve devrimlerini korumak, geliştirmek, çağdaş eğitim yoluyla çağdaş insan ve çağdaş topluma ulaşmayı amaçlayan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne destek vermeye ; gönüllü olmaya çağırıyoruz” dedi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER