TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Tarsuslu Avukatlara Çirkin Saldırı.

Mersin Barosuna kayıtlı Tarsus Avukatlarına Adana’da saldırı. Edinilen bilgilere göre işçi alacaklarının tahsilatı için Adana’da Özel bir hastaneye giden Avukat Levent Çavaş ve Eşi Avukat Dilara Çavaş , icra işlemi sırasında hastane çalışanları tarafından fiziki olarak darp edildi. Yaşanan olayın ardından Avukat Levent Çavaş ve eşi Dilara Çavaş hastane çalışanlarından şikayetçi oldu. Mersin Barosu da […]

Tarsuslu Avukatlara Çirkin Saldırı.
06 Ağustos 2019 - 21:18 'de eklendi.

Mersin Barosuna kayıtlı Tarsus Avukatlarına Adana’da saldırı.

Edinilen bilgilere göre işçi alacaklarının tahsilatı için Adana’da Özel bir hastaneye giden Avukat Levent Çavaş ve Eşi Avukat Dilara Çavaş , icra işlemi sırasında hastane çalışanları tarafından fiziki olarak darp edildi.

Yaşanan olayın ardından Avukat Levent Çavaş ve eşi Dilara Çavaş
hastane çalışanlarından şikayetçi oldu.

Mersin Barosu da konuya tepkisiz kalmayarak açıklama yayınladı.

Başkan Bilgin Yeşilboğaz’ın açıklamasında şu ifadeler kullandı..

” Meslektaşlarımız Av. Levent Çavaş ve eşi Av.Dilara Akdağcık Çavaş, Adana’da özel bir hastanede görevini ifa ederken, üstelik meslektaşımız olan hastane sahibi ve korumalarınca fiziksel saldırıya uğrayarak darp edilmiştir.

Adana Barosu Başkanlığı ile irtibata geçerek meslektaşlarımızın uğradığı saldırı nedeni ile yardımcı olmalarını talep etmemizin ardından, gerekli duyarlılığı göstererek Baro Başkan Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş ve Avukat Hakları Merkezi üyesi meslektaşlarımız, saldırıya uğrayan meslektaşlarımızın yanında yer almıştır. Kendilerine teşekkür ediyorum. Meslektaşlarımızın artık saldırılara ve hakaretlere maruz kalmaması için tüm meslektaşlarımızı ve baroları mesleki dayanışma içerisinde görmek istiyoruz.
Bu saldırı sadece bir avukata veya tüm avukatlara değil, hukuk devletine yapılmıştır. Ayrıca, bu saldırıyı bir meslektaşımızın başka bir meslektaşımıza yapmış olması, olayın en utanç verici bir boyutudur.

Unutulmasın! Savunma bir gün herkese lazım olacak.
Adaletin üç saç ayağından birisi olan savunmaya, yani avukatlara yönelik yapılan saldırılara müsaade etmeyeceğimizi, susmayacağımızı, meslektaşlarımızın her zaman yanında olacağımızı, saldırganların yakalanarak hak ettiği cezalara çarptırılması için olayla ilgili sürecin takipçisi olacağımızı, tüm kamuoyunun ve meslektaşlarımızın bilgisine saygılarımızla sunarız. Darp edilen meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, şifalar diliyoruz.”


Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER