TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Tarsuslu dikkat her an ceza yiyebilirsiniz.

Adana- Tarsus- Mersin Arası hız limitlerinin 70 km olarak belirlendiği öğrenildi. Trafik cezalarını artıran yasa kısa süre önce yürürlüğe girerken; denetimler de tam gaz devam ediyor. Yapılan düzenleme sonrası denetimlerin sıkılaşmasıyla kesilen cezalar rekor seviyelere ulaştı. Bu kapsamda Türkiye’de kullanılan bazı bölgelerde de hız limitleri yenilendi. İddiaya göre D-400 Kara yolu Adana-Tarsus-Mersin karayolunda 77 km […]

Tarsuslu dikkat her an ceza yiyebilirsiniz.
19 Kasım 2019 - 18:02 'de eklendi.

Adana- Tarsus- Mersin Arası hız limitlerinin 70 km olarak belirlendiği öğrenildi.

Trafik cezalarını artıran yasa kısa süre önce yürürlüğe girerken; denetimler de tam gaz devam ediyor. Yapılan düzenleme sonrası denetimlerin sıkılaşmasıyla kesilen cezalar rekor seviyelere ulaştı.

Bu kapsamda Türkiye’de kullanılan bazı bölgelerde de hız limitleri yenilendi. İddiaya göre D-400 Kara yolu Adana-Tarsus-Mersin karayolunda 77 km hızı aşan sürücülere uygulama noktasında ceza kesildi.

Cezanın mahiyetini soran sürücüler belirtilen yolda 70 Km hız limiti uygulaması olduğunu öğrendi. Cezaların keyfi olduğunu belirten araç sürücüleri her hangi bir kamu duyurusu yapılmadan , üstelik hiç bir yerde 70 km hız limiti uyarı tabelalarının olmayışını eleştirdi.Sürücüler cezaları yargıya taşımaya hazırlanıyor.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER