TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Tarsuslu firmanın konkordato görüşmeleri ”korona” nedeniyle ertelendi.

Haber:Tarsus GündemTarsus’ta faaliyet gösteren firmaya ait konkordato görüşmeleri mecliste alınan karar gereği ertelendi. Ekonomiye yönelik koronavirüs tedbirleri meclis kararıyla yasalaşırken Kabul edilen kanuna göre ;Konkordato ilan eden firmalara ait verilen mühletinin alacaklı ve borçlu bakımından sonuçları, durma süresince devam edecek. Alınan ekonomik tedbirler gereği uygulamaya koyulan kanun maddesi ışığında,Tarsus’ta aktif olarak faaliyet gösteren Avşarlar Kuruyemiş […]

Tarsuslu firmanın konkordato görüşmeleri ”korona” nedeniyle ertelendi.
26 Mart 2020 - 9:46 'de eklendi.

Haber:Tarsus Gündem
Tarsus’ta faaliyet gösteren firmaya ait konkordato görüşmeleri mecliste alınan karar gereği ertelendi.

Ekonomiye yönelik koronavirüs tedbirleri meclis kararıyla yasalaşırken Kabul edilen kanuna göre ;Konkordato ilan eden firmalara ait verilen mühletinin alacaklı ve borçlu bakımından sonuçları, durma süresince devam edecek.

Alınan ekonomik tedbirler gereği uygulamaya koyulan kanun maddesi ışığında,Tarsus’ta aktif olarak faaliyet gösteren Avşarlar Kuruyemiş içinde erteleme kararı uygulandı.Konkordato komiseri kararı ile ”Konkordato teklifinin yeterince müzakere edilemeyeceği” taraflara resmi tebligat ile bildirildi.

”Yapılan bildirimde şu ifadelere yer verildi.”

”KONKORDATO KOMİSERLİĞİNDEN
(Mersin 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin 2018/740 E. Sayılı Dosyası)

ALACAKLILAR TOPLANTISI ERTELEME İLANI

Konkordato borçlusu (1) Avşarlar Kuruyemiş İmalat Sanayi Ve Ticaret AŞ (Tic. Sic. 23272), (2) Avşarlar Gıda İmalat Pazarlama Ve Ticaret Ltd. Şti. (Tic. Sic. 24524), şirket ortakları (3) Cumali Avşar, (4) Bayram Avşar, (5) Mehmet Ali Avşar, (6) Ramazan Avşar hakkında Mersin 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde 2018/740 Esas sayılı dosyasında 12.04.2019 tarihli kararıyla 1 yıllık kesin mühlet verilmiştir. Alacaklılar toplantısının İİK m. 301 uyarınca 26 Mart 2020 Perşembe günü saat 11.00’de Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası, Şehitkerim Mahallesi 3416 Sokak 39/201, Tarsus/MERSİN adresinde yapılacağı ilan edilmiştir.
Sağlık Bakanlığı, Yeni Koronavirüs (Covid-19) tehdidi geçene kadar mümkün olduğu kadar evlerden çıkılmaması gerektiğini açıklamıştır. Her geçen gün alınan yeni tedbirler açıklanmaktadır. Salgın sebebiyle alacaklıların toplantıya katılmalarının güç olacağı, borçluların konkordato teklifinin yeterince müzakere edilemeyeceği değerlendirilmiştir. Yeni Koronavirüs (Covid-19) tehdidinin ne kadar süreceği tam olarak bilinmediğinden, 26 Mart 2020 Perşembe günü yapılacağı ilan edilen Alacaklılar toplantısının daha sonra belirlenecek bir tarihe kadar ertelendiği ilan ve tebliğ olunur.”

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER