TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Tarsus’ta 3000 çocuğa ücretsiz spor ve sanat eğitimi veriliyor.

Ücretsiz spor ve sanat kurslarına yoğun katılım. Tarsus’ta 15 branşta spor ve 2 branşta da sanat eğitiminin verildiği yaz kursları Tarsus İlçe Spor Müdürlüğü tarafından başlatılırken, kurslara katılım yoğun oldu. Tarsus İlçe Spor Müdürlüğü tarafından 15 branşta açılan yaz kursları başladı. Yaklaşık 3 bin öğrencinin katılımının beklendiği kurslar, Eylül ayına kadar devam edeceği bildirilirken; eğitim […]

Tarsus’ta 3000 çocuğa ücretsiz spor ve sanat eğitimi veriliyor.
10 Temmuz 2019 - 14:42 'de eklendi.

Ücretsiz spor ve sanat kurslarına yoğun katılım.


Tarsus’ta 15 branşta spor ve 2 branşta da sanat eğitiminin verildiği yaz kursları Tarsus İlçe Spor Müdürlüğü tarafından başlatılırken, kurslara katılım yoğun oldu.


Tarsus İlçe Spor Müdürlüğü tarafından 15 branşta açılan yaz kursları başladı. Yaklaşık 3 bin öğrencinin katılımının beklendiği kurslar, Eylül ayına kadar devam edeceği bildirilirken; eğitim kapsamında çeşitli sanat kurslarının da açılacağı öğrenildi.

Kendi alanında uzman 17 spor eğitimcisi ile 2 müzik hocasının görev yaptığı kurslarda Atletizm, Badminton, Basketbol, Voleybol, Futbol, Bocce, Güreş, Halter, Judo, Karate, Satranç, Kort Tenisi, Masa Tenisi, Jimnastik, Bilek Güreşi dallarında spor eğitimi verilirken, aynı zamanda gitar ve bağlama atölyeleri de kuruldu.

Verilen eğitimler Tarsus Kapalı Spor Salonu dışında, Şehir Stadı Jimnastik Salonları, Halı Saha, Sadık Eliyeşil Ortaokulu, Şehit Umut Sami Şensoy, Fatih Anadolu, Şehit Fazlı Talaycı Ortaokulu, Şehit Yurdakul Alcan Ortaokulu, Şehir Stadı Spor Salonu, Faruk Sodan tesislerinde devam ediyor.

Muhabirimize konuşan İlçe Spor Müdürü Murat Tarsuslu ” Mersin İl spor Müdürlüğümüze sunduğumuz bütün projeler olumlu karşılanıyor ve bizde devletin imkanlarını insanlara açıyoruz. Bu bağlamda bugün ilçe spor müdürlüğümüz bünyesinde 3000 çocuk eğitim almakta. Daha farklı projelerimizi gündeme alıp, yakın zamanda planlayarak halka sunacağız. Burada en büyük destekçimiz olan sayın Kaymakamımız Yüksel Ünal’a da teşekkür ediyorum, kendisi ileri görüşleriyle projelerimizin hızlanmasına vesile olmakta. Kurslarımızı çeşitli yerlere dağıttık. Okullar ve benzeri belediye tesislerinde tahsis yaparak çalışmalarımızı ortaya koyuyoruz. Şuanda doluluk oranımız oldukça iyi. Halkımız ücretsiz spor ve sanat eğitimi almaya devam edecek”dedi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER