TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Tarsus’ta 9000 vatandaş icralık durumda.

Vatandaşların borcu her geçen gün artınca, Tarsus’ta işlem gören icra dosya sayısı da 2019 yılında rekor artışla 9000’e ulaştı. Ne yazık ki günümüzde vatandaşlar ve hatta öğrenciler bile hayata atılmadan borç batağı içine giriyor. Kısaca ortalamaya vurulduğunda Tarsus halkının çoğu borçlu. Tarsus İcra Dairesi verilerine göre ortaya çıkan bu tablo kentin ne kadar gerilediğini de […]

Tarsus’ta 9000 vatandaş icralık durumda.
09 Aralık 2019 - 8:31 'de eklendi.

Vatandaşların borcu her geçen gün artınca, Tarsus’ta işlem gören icra dosya sayısı da 2019 yılında rekor artışla 9000’e ulaştı.

Ne yazık ki günümüzde vatandaşlar ve hatta öğrenciler bile hayata atılmadan borç batağı içine giriyor. Kısaca ortalamaya vurulduğunda Tarsus halkının çoğu borçlu.

Tarsus İcra Dairesi verilerine göre ortaya çıkan bu tablo kentin ne kadar gerilediğini de gözler önüne seriyor.

”TARSUS İCRA DAİRESİ SATIŞ İŞLEMİ ÇOĞALDI”

Kredi kartı, araç taksidi, ev kredisi,ihtiyaç kredisi gibi borçlanmalar yüzünden bir çok vatandaşın ekonomik dar boğazda olduğu Tarsus’ta , Haftalık olarak açılan satış ihalelerinde taşınmazların olduğu görüldü.

”İCRA DAİRELERİ YENİ NESİL OLMUŞTU”

Vatandaşların Artan borç yükü dolayısı ile geçtiğimiz aylarda yeni bir düzenleme yapılmış ve İcra daireler tek çatı altına toplanmışlardı. “Yeni nesil” adı altında modernizasyon projesine geçen İcra takiplerinin tek merkezden ve elektronik ortamda gerçekleştirilmesi vatandaş için kolaylık olsa da , ödeme sorunu yaşayanlar için bu durum hiçte öyle olmuyor.
Elektronik ortamda doğrudan haciz işlemi de yapılabiliyor. Borçlunun araç, taşınmaz ve maaş gibi elektronik ortamda kaydı olan mal varlığı değerlerinin tespiti ve bunlara haciz konulabiliyor.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER