TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Tarsus’ta Açık kapı başvuruları düşük.

Tarsus’ta Kaymakamlık tarafından aktif hale getirilen,Açık Kapı uygulamasına Kasım ayında sadece 29 vatandaş başvuru yaptı. 180 günlük eylem planında uygulanan projenin kapsamlı anlatılması durumunda bu sayının çok üstüne çıkılacağı ön görülüyor. Vatandaşla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılması amacıyla oluşturulan masa Tarsus Hükumet Konağı zemin […]

Tarsus’ta Açık kapı başvuruları düşük.
09 Aralık 2019 - 9:00 'de eklendi.

Tarsus’ta Kaymakamlık tarafından aktif hale getirilen,Açık Kapı uygulamasına Kasım ayında sadece 29 vatandaş başvuru yaptı. 180 günlük eylem planında uygulanan projenin kapsamlı anlatılması durumunda bu sayının çok üstüne çıkılacağı ön görülüyor.

Vatandaşla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılması amacıyla oluşturulan masa Tarsus Hükumet Konağı zemin katında bulunuyor.

İçişleri Bakanlığınca uygulamaya sokulan projede vatandaşlar, 17 başlık ve 322 konu üzerinden talepte bulunabiliyorlar.

Tarsus Kaymakamlığınca yapılan duyuruda Kasım 2019 tarihi itibari ile Açık Kapıya başvuran kişi sayısı 29 olarak belirtildi. 29 başvurudan 4’ünün doğrudan sorununun çözüldüğü, 12 kişinin talebine olumsuz yanıt verildiği, kalan 13 kişinin sorunları noktasında kısmen yardımcı olunduğu aktarıldı.

”AÇIK KAPI PROJESİ NEYİ HEDEFLİYOR ”

Açık Kapı hizmeti ile, vatandaşların güler yüzlü ve ihtiyaçlara odaklanan bir şekilde karşılanması, vatandaşla en üst düzeyde iletişimin kurulması, kaymakamlığa bizzat gelen yaşlılar, engelliler, hasta ve düşkünler ile şehit yakınları ve gazilere kaymakamlık içinde ve dışında danışma ve mihmandarlık hizmeti verilmesi, vatandaşın kamu kurumlarını ilgilendiren her türlü talep, istek ve şikayetlerinin elektronik ortamda alınarak hızlı bir şekilde ilgili kurumlara yönlendirilmesi ve diğer başvurulardan (yazılı dilekçe, CİMER vb.) farklı olarak taleplerin 7 iş günü içerisinde sonuçlandırılması hedefleniyor.

Projenin Amacı;

  • Bakanlığımızca 180 günlük eylem planı kapsamında devletle vatandaş arasındaki karşılıklı iletişim ve güveni arttırmak,
  • Başvuruların sonuçlandırma sürelerini hızlandırmak suretiyle hizmetlerde vatandaş memnuniyetini arttırmak,
  • Vatandaş talep ve beklentilerinin toplanmasını ve oluşturulacak politikalara esas olmak üzere anlamlandırılmasını sağlamak,
  • Kronikleşmiş sorunlara çözümler üretebilmek amacıyla öncelikle 2018 yılı Haziran ayına kadar 81 il valiliğinde, daha sonra da belli nüfusun üzerindeki ilçelerde AÇIK KAPI Projesi hayata geçirildi.
Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER