TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Tarsus’ta Akdeniz Meyve Sineği ile mücadele sürüyor.

Tarsus ve bölgesinde özellikle sert çekirdekli meyveler ile narenciye üzerinde ciddi ekonomik kayıplara neden olan Akdeniz Meyve Sineği ile mücadele devam ediyor. Sebze ve Meyve üretiminde zor günler geçiren çiftçilerin başına bela olan Akdeniz Meyve sineği ile mücadele konusunda Tarsus İlçe Tarım Müdürlüğü ”Top Yekün” mücadele etme kararı aldı. Bu kapsamda 12.06.2019- 16.06.2019 tarihleri  arasında […]

Tarsus’ta Akdeniz Meyve Sineği ile mücadele sürüyor.
12 Haziran 2019 - 11:32 'de eklendi.

Tarsus ve bölgesinde özellikle sert çekirdekli meyveler ile narenciye üzerinde ciddi ekonomik kayıplara neden olan Akdeniz Meyve Sineği ile mücadele devam ediyor.

Sebze ve Meyve üretiminde zor günler geçiren çiftçilerin başına bela olan Akdeniz Meyve sineği ile mücadele konusunda Tarsus İlçe Tarım Müdürlüğü ”Top Yekün” mücadele etme kararı aldı.

Bu kapsamda 12.06.2019- 16.06.2019 tarihleri  arasında Tarsus İlçe sınırları içerisinde bulunan ekili alanların tamamına ilaçlama yapılacak.

Yapılan duyuruda ”Zehirli Yem Kısmi Dal İlaçlaması şeklinde uygulanacak olup, ruhsatlı cezbedici ve insektisitlerin”uygulanmasına izin verileceği kaydedildi. 

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER