TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Tarsus’ta Çocukların Diş Sağlığına kim bakacak?

Tarsus’ta 0-15 yaş arası diş sağlığına bakan Pedodonti uzmanının olmayışı aileleri maddi külfete sokuyor. 2014 yılında Dönemin Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımıyla hizmete açılan Tarsus Ağız Diş Sağlığı Hastanesinde Pedodonti alanında görev yapan Diş tabibi olmayışı, ailelerin çocuklarını Mersin veya Adana’ya götürerek sağlık sorunlarına çözüm aramalarına neden oluyor. Gazetemizden Cihan Kezer’e ulaşan 42 yaşında ki […]

Tarsus’ta Çocukların Diş Sağlığına kim bakacak?
11 Şubat 2019 - 9:46 'de eklendi.

Tarsus’ta 0-15 yaş arası diş sağlığına bakan Pedodonti uzmanının olmayışı aileleri maddi külfete sokuyor.

2014 yılında Dönemin Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımıyla hizmete açılan Tarsus Ağız Diş Sağlığı Hastanesinde Pedodonti alanında görev yapan Diş tabibi olmayışı, ailelerin çocuklarını Mersin veya Adana’ya götürerek sağlık sorunlarına çözüm aramalarına neden oluyor.

Gazetemizden Cihan Kezer’e ulaşan 42 yaşında ki C.Canatan adlı vatandaş ” Tarsus’ta çok güzel bir Ağız diş sağlığı merkezi var ama nedense bir tane çocuk cerrahı yada tabibi bulunmuyor. Yıllardır çocuklarımızın ağız diş sağlığı için Mersin veya Adana’ya gidiyoruz. Asgari ücretle geçinen bir aile olarak zorlanıyoruz. Devlet büyüklerimizden burada bir tane pedodonti uzmanı görevlendirmesini rica ediyoruz”dedi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER