TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Tarsus’ta İlginç olay , Kaybeden Muhtar Muhtarlığı devretmek için 25 Bin Lira istedi.

Tarsus’ta seçilen muhtarlar mazbatalarını alarak görevlerine resmen başlarken, Yeni Mahalle’de ilginç bir olay yaşandı. Seçimi kaybeden muhtar , yeni seçilen muhtara , taşınmazların devir teslimini  yapmayarak para istedi. Gazetemiz’den Cihan Kezer ile görüşen Yeni Mahallenin yeni muhtarı Ali Tarhan mazbatasını aldıktan sonra , mahallesinde bulunan muhtarlık binasına giderek, devir teslim işlemini yapmak istedi, ancak seçimi […]

Tarsus’ta İlginç olay , Kaybeden Muhtar Muhtarlığı devretmek için 25 Bin Lira istedi.
12 Nisan 2019 - 19:35 'de eklendi.

Tarsus’ta seçilen muhtarlar mazbatalarını alarak görevlerine resmen başlarken, Yeni Mahalle’de ilginç bir olay yaşandı.

Seçimi kaybeden muhtar , yeni seçilen muhtara , taşınmazların devir teslimini  yapmayarak para istedi.

Gazetemiz’den Cihan Kezer ile görüşen Yeni Mahallenin yeni muhtarı Ali Tarhan mazbatasını aldıktan sonra , mahallesinde bulunan muhtarlık binasına giderek, devir teslim işlemini yapmak istedi, ancak seçimi kaybeden eski muhtar mahalle muhtarlığına ait bilgisayar ve dosya envanterini teslim etmedi.

Muhtarlık binasının komple boşaltıldığını gören muhtar Ali Tarhan ,konuyu Polis Karakoluna bildirdi.

Dosyalar ve bilgisayarlar karşılığında kendisinden 25 Bin lira para isteyen eski muhtarı savcılığa şikayet eden yeni muhtar Ali Tarhan ” Hava parası ister gibi bir durum yaşıyoruz.Dosya,bilgisayar, masa,sandalye  hiç birşey yok. Devletin malını parayla satmaya çalışan eski muhtarımızı savcılığa şikayet ettik. Mahalle ile ilgili hiç bir bilgiye ulaşamıyoruz.Mahalle halkımın bu konuda bilgi sahibi olmasını  istiyorum,şikayetçiyim”diye konuştu.

Eski muhtarın  devretmesi gereken muhtarlık demirbaşlarını neden para karşılığında vermek istediği ise bilinmiyor.

 

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER