TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Tarsus’ta Kaçak Hayvan taşıyanlara ceza kesildi

Tarsus’ta yapılan kontrol ve denetimlerde küpesiz ve pasaportsuz büyükbaş hayvan taşıyan kişiye, 6 bin lira para cezası kesildi. Alınan bilgiye göre, Mersin İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Tarsus İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş Timi ekipleri, Tarsus Vergi Dairesinden uzmanlar, Tarsus Bölge Trafik Amirliğinden ve Mersin Gümrük Muhafaza İl Müdürlüğünden gelen […]

Tarsus’ta Kaçak Hayvan taşıyanlara ceza kesildi
13 Nisan 2018 - 16:25 'de eklendi.

Tarsus’ta yapılan kontrol ve denetimlerde küpesiz ve pasaportsuz büyükbaş hayvan taşıyan kişiye, 6 bin lira para cezası kesildi.

Alınan bilgiye göre, Mersin İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Tarsus İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş Timi ekipleri, Tarsus Vergi Dairesinden uzmanlar, Tarsus Bölge Trafik Amirliğinden ve Mersin Gümrük Muhafaza İl Müdürlüğünden gelen ekipler, Adana-Mersin TEM otoyolu Avadan girişinde yol kontrolü yaptı.

Ekipler tarafından durdurulan 68 ER 747 plakalı kamyonda veteriner sağlık raporsuz, pasaportsuz ve kulak küpesiz iller arası 27 büyükbaş hayvan taşıdığı tespit edilen kişiye, 6 bin lira para cezası uygulandı.

Hayvanlar Tarsus Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne teslim edildi.

Öte yandan, 78 çekici, kamyon, kamyonet, 36 hafif ticari araç, 8 otobüs ve 340 kişinin kontrolünün yapıldığı ve kontrollerde yasalara uymayanlar hakkında toplam 10 bin 937 lira para cezası uygulandığı bildirildi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER