TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Tarsus’ta Nargileye ilgi artıyor.

Tarsus’ta Nargileye son yıllarda ilgi giderek artıyor. Tiryakilerin yanı sarı ev hanımlarının da nargileyi evlerinde aksesuar malzemesi olarak kullanmaya başlaması, nargileye olan talebin daha da artmasına neden oluyor. Savaştan kaçarak Türkiye’ye yerleşen Suriye uyruklu göçmenlerin oluşturduğu Nargile pazarı , gün geçtikçe genişliyor. Suriyelilerin gelmesiyle birlikte nargile satışının arttığını aktaran Osmanlı Nargilecisi sahibi Hüseyin Altınkaya , gün […]

Tarsus’ta Nargileye ilgi artıyor.
04 Mart 2019 - 20:45 'de eklendi.

Tarsus’ta Nargileye son yıllarda ilgi giderek artıyor. Tiryakilerin yanı sarı ev hanımlarının da nargileyi evlerinde aksesuar malzemesi olarak kullanmaya başlaması, nargileye olan talebin daha da artmasına neden oluyor.

Savaştan kaçarak Türkiye’ye yerleşen Suriye uyruklu göçmenlerin oluşturduğu Nargile pazarı , gün geçtikçe genişliyor.

Suriyelilerin gelmesiyle birlikte nargile satışının arttığını aktaran Osmanlı Nargilecisi sahibi Hüseyin Altınkaya , gün geçtikçe yerli vatandaşların da nargile kültürüne ilgi gösterdiğini söyledi.

Nargile kullanımının normal sigara ve tütünden daha pahalı olduğunu söyleyen  iş yeri sahibi, nargile neredeyse bazı vatandaşlar için , günlük yaşamın parçası haline geldiğini ifade etti.

29 yaşında ki esnaf Hüseyin Altınkaya ” Bize gelen müşterilerin büyük çoğunluğunu Suriyeliler oluşturuyor. Onların kültüründe nargilenin ayrı bir yeri var ve bu bizim satışlarımıza yansıyor. Nargileleri çeşit ve kalitesine göre 45 ile 140 lira arasında satılıyor, tabi bunun yanında nargile tütününün de satıldığını” ifade etti.

Artan nargile satışları sonrasında TEKEL’in de tütün üretmeye başladığını kaydeden genç esnaf , Nargilenin trend olduğunu söyledi.

 

HABER:CİHAN KEZER

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER