TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Tarsus’ta nikahlar ikinci emre kadar yapılmayacak.

Türkiye’nin koronavirüs mücadelesinde her gün yeni bir tedbir hayata geçiriliyor. Alınan ilk önlemlerde Düğün salonları kapanmış ancak nikah törenleri devam etmişti. Bazı belediyeler ise aldığı karar ile nikah işlemlerine evlenecek olanlar dışında davetli kabul etmiyordu. Tarsus Belediyesi’ne bağlı Nikah Memurluğu da, Halk sağlığını düşünerek , aldığı bazı kararları uygulaya soktu. Vatandaşların kalabalık bir ortamda yan […]

Tarsus’ta nikahlar ikinci emre kadar yapılmayacak.
24 Mart 2020 - 17:09 'de eklendi.

Türkiye’nin koronavirüs mücadelesinde her gün yeni bir tedbir hayata geçiriliyor. Alınan ilk önlemlerde Düğün salonları kapanmış ancak nikah törenleri devam etmişti. Bazı belediyeler ise aldığı karar ile nikah işlemlerine evlenecek olanlar dışında davetli kabul etmiyordu.

Tarsus Belediyesi’ne bağlı Nikah Memurluğu da, Halk sağlığını düşünerek , aldığı bazı kararları uygulaya soktu. Vatandaşların kalabalık bir ortamda yan yana gelmesinin önüne geçilmesi için , nikahlara da düzenleme geldi. Buna göre bugüne kadar başvuru yapılmış talepler dikkate alınarak kıyılacak nikahlara sadece gelin, damat ve iki nikah şahidi alınacak.

Ayrıca alınan karar gereği 24.03.2020 tarihi itibari ile tüm nikah başvurularının 2. bir emre kadar ertelendiği açıklandı.


Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER