TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Tarsus’ta Oryantiring Heyecanı

27 Aralık Tarsus’un Kurtuluş Günü etkinlikleri kapsamında 480 sporcunun katılımı ile Oryantiring yarışması düzenlendi. Tarsus Belediyesi ve Tarsus Kent Konseyi’nin ev sahipliğinde düzenlenen yarışmada sporcular birincilik mücadelesi verdi. Adana Sadıka Sabancı Ortaokulu öğrencilerinin de mücadele ettiği yarışma renkli görüntülere sahne olurken öğrencilerin performansı sporseverlerden büyük beğeni topladı. Etkinliğe katılımın yüksek olduğunu belirten Tarsus Kent Konseyi […]

Tarsus’ta Oryantiring Heyecanı
23 Aralık 2018 - 16:06 'de eklendi.

27 Aralık Tarsus’un Kurtuluş Günü etkinlikleri kapsamında 480 sporcunun katılımı ile Oryantiring yarışması düzenlendi.

Tarsus Belediyesi ve Tarsus Kent Konseyi’nin ev sahipliğinde düzenlenen yarışmada sporcular birincilik mücadelesi verdi. Adana Sadıka Sabancı Ortaokulu öğrencilerinin de mücadele ettiği yarışma renkli görüntülere sahne olurken öğrencilerin performansı sporseverlerden büyük beğeni topladı.

Etkinliğe katılımın yüksek olduğunu belirten Tarsus Kent Konseyi Üyesi Ayşe Kuru ve organizasyonun etkinlik direktörü İbrahim Akman, “Çevre il ve ilçelerden gelen misafir sporcuların bu güzel günde yanımızda olmaları ve etkinliğimize destek vermeleri bizleri oldukça memnun etti. Bu güzel organizasyonda bizlerden desteklerini esirgemeyen Tarsus Belediyesine ve Kent konseyi üyesi arkadaşlarımıza özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

Oryantiring sporuna gönül veren ve Adana’yı oryantiring yarışmalarında en iyi şekilde temsil eden Sadıka Sabancı Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Metin Antepüzümü ise, “Böylesine anlamlı bir etkinlikte yer aldığımız için ve Adana’yı en iyi şekilde temsil etmeye devam ettiğimiz için çok mutluyuz. Günün anlam ve önemine yakışır güzel bir etkinlik oldu. Bizleri bu yarışmada en iyi şekilde ağırlayan Tarsus Belediyesi ve Tarsus Kent Konseyine teşekkür ediyoruz.”

Yarışmaların ardından düzenlenen ödül töreni ile dereceye giren sporculara madalyaları verildi.
Sadıka Sabancı Ortaokulunda dereceye giren sporcular ise;

K12
1.Fatma Nur Köten
2.Yağmur Şendur
3.Gülseren Erek

E12
2.Hasan Öztürk
3.Ege Kondakçı

K14
2.Başak Dinçer
3.Burçak Dinçer

E14
1.Gökay Arslan
2.Özgür Cumali Köten
3.Yusuf Gelmez

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER