TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Tarsus’ta sahte rapor şebekesi çökertildi.

Mersin’de yaşayan B.Ç isimli şahıs , psikolojik sorunları olduğu gerekçesi ile askeri görevini yapmamak için rapor almak istedi. Yeğeni vasıtası ile tanıştığı Sahte Rapor Çetesi ile 15.000 Türk Lirasına anlaşan B.Ç , daha sonra Toroslar Devlet Hastanesinde bazı testlerden geçirildi. Ancak yapılan hiç bir testten ” Askerliğe Elverişli Değildir ” raporu alamadı. Sahte Rapor Çetesi, […]

Tarsus’ta sahte rapor şebekesi çökertildi.
04 Mayıs 2018 - 11:47 'de eklendi.

Mersin’de yaşayan B.Ç isimli şahıs , psikolojik sorunları olduğu gerekçesi ile askeri görevini yapmamak için rapor almak istedi.

Yeğeni vasıtası ile tanıştığı Sahte Rapor Çetesi ile 15.000 Türk Lirasına anlaşan B.Ç , daha sonra Toroslar Devlet Hastanesinde bazı testlerden geçirildi. Ancak yapılan hiç bir testten ” Askerliğe Elverişli Değildir ” raporu alamadı.
Sahte Rapor Çetesi, hastayı bir çok yere Sevk yaptırarak işitme testine soktu. B.Ç isimli şahsın girdiği BERA testlerinde her hangi bir sağlık sorunu olmadığı ortaya çıktı.

Sahte Rapor şansını Tarsus Devlet Hastanesinde sürdürmek isteyen 4 şüpheli soluğu Tarsus’ta aldı. Sağlık heyeti ile yapılan görüşmelerde gerçeği itiraf eden şüpheli B.Ç,  dışarıda bekleyen şahısların kendisinden para almak kaydı ile sahte rapor hazırladıklarını söyledi.

Olayı Polis ekiplerine bildiren Hastane Doktoru, şüpheli B.Ç ve Sahte Rapor Çetesi üyelerini kıs kıvrak yakalattı. KOM Büro ekipleri , B.Ç Dahil 4 kişiyi göz altına aldı.

İtirafları sonucu ortaya çıkan Sahte Rapor Çetesi üyesi 4 kişinin Emniyette ki sorgularının tamamlanarak Adliyeye sevk edildikleri öğrenildi.

 

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER