TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Tarsus’ta sınav öncesi tedbirler alınacak.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı kapsamında Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) Cumartesi ve Pazar günü yapılacak. 15-16 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan sınavlar için Tarsus Kaymakamlığı da bir dizi önlemler almak için toplantı yaptı. Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal’ın görev iznine ayrılmadan yaptığı toplantı , Kaymakamlık binasında yaklaşık 2 saat sürdü. […]

Tarsus’ta sınav öncesi tedbirler alınacak.
12 Haziran 2019 - 10:38 'de eklendi.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı kapsamında Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) Cumartesi ve Pazar günü yapılacak.

15-16 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan sınavlar için Tarsus Kaymakamlığı da bir dizi önlemler almak için toplantı yaptı.

Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal’ın görev iznine ayrılmadan yaptığı toplantı , Kaymakamlık binasında yaklaşık 2 saat sürdü.

Toplantıya; Tarsus Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Erhan Erdoğan, Tarsus Belediyesi Başkan Yardımcısı Muttalip Bobuşoğlu, Emniyet Müdürü Halis Ünal, Nüfus Müdiresi Kısmet Aynur Taşyürek, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin ve Tarsus Sınav Koordinatörü Prof.Dr Mehmet İnce’de katıldı.

Kaymakam Ünal alınacak tedbirler konusunda temsilcilere bilgi aktarırken, Tarsus’ta sınav süresince alınacak olan tedbirler şu şekilde açıklandı..

”2 Sınav süresince , sınavların yapılacağı binaların yakınında sınav süresi boyunca otoların klakson çalma, Ambulans ve itfaiye araçlarının sirenlerinin çalınması, Her türlü resmi ve özel törenler vesilesiyle dışarı yayın yapılması, düğün, asker uğurlama ve konvoy yapılması , Bina hafriyat yıkımları ile seyyar satıcı gürültüleri ve benzeri her türlü gürültünün yapılmaması yasaklandı”

Yüksel Ünal sınava girecek öğrencilere başarılar diledi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER