TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Tarsus’ta Suriyeli Gerginliği

Tarsus’ta yaşanan sel felaketi sonrası , çadırlarını su basan Suriye uyruklu mülteciler  bir süre önce Tarsus Kapalı Spor Salonun’da barınmaları için koruma altına alınmışlardı.   Meteoroloji uzmanlarının Perşembe günü  gece yarısı ile birlikte sağanak yağışların başlayacağı bildirilirken, Devletin  yetkili kurumları Çadırlarda yaşayan Suriyeli mültecileri güvenilir bölgelere almak üzere çalışmalar başlattı.   Suriyelilerin Tarsus’ta bulunan  Hasan […]

Tarsus’ta Suriyeli Gerginliği
03 Ocak 2017 - 18:14 'de eklendi.

Tarsus’ta yaşanan sel felaketi sonrası , çadırlarını su basan Suriye uyruklu mülteciler  bir süre önce Tarsus Kapalı Spor Salonun’da barınmaları için koruma altına alınmışlardı.

 

Meteoroloji uzmanlarının Perşembe günü  gece yarısı ile birlikte sağanak yağışların başlayacağı bildirilirken, Devletin  yetkili kurumları Çadırlarda yaşayan Suriyeli mültecileri güvenilir bölgelere almak üzere çalışmalar başlattı.

 

Suriyelilerin Tarsus’ta bulunan  Hasan Karamehmetler İlk Okulunda bulunan ek binaya yerleştireceğini öğrendiklerini ifade eden veliler toplanarak Milli Eğitim Müdürlüğüne yürüdüler.

 

Yetkili biriyle görüşerek konu hakkında bilgi almak istediklerini ifade eden veliler, uzun süre ses seda çıkmayınca alkış ve yüksek sesle protesto etmeye başladılar.

 

Okullarında eğitim öğretim sürerken Suriyeli Sığınmacıların okullarında barınmasına izin vermeyeceklerini belirten aileler bir yetkili açıklama yapmadığı sürece Milli Eğitim Müdürlüğü önünden gitmeyeceklerini söyledi.

 

Milli Eğitim Müdürlüğüne gelen polis ekipleri ve  zırhlı birlikler güvenlik çemberi oluşturduktan sonra aşağıya inen Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı ” Böyle bir iddianın doğru olmadığını ” ifade etti.

 

 

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MEHMET KALAYCI : İDDİALAR ASILSIZ, ONARIM BAKIM VE GÜÇLENDİRME ÇALIŞMASI YAPILIYOR DEDİ.

 

 

Müdür Kalaycı Öğrenci velilerine hitaben yaptığı konuşmada ” Böyle bir iddianın doğru olmadığını bu konuda ne kendisine böyle bir yönde bilgi geldiğini nede talimat olmadığını, binada güçlendirme çalışması yapıldığını, velilerin bu konuda sağ duyulu davranmasını istedi.

 

Toplanan kalabalık daha sonra olaysız şekilde dağıldı.

 

HABER :CİHAN KEZER

 

 

 

 

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER