TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Tarsus’ta Suriyeliler ev bastı,boğazına bıçak dayadıkları kadının parasını çaldı.

Kemalpaşa’da soyguncular ev bastı, 1 kadını gasp etti. Evimizin içinde de güvenliğimiz kalmadı. Tarsus Kemalpaşa Mahallesi’nde 36 yaşındaki F. B.’yi evine kadar takip eden Suriyeli olduğu tahmin edilen şahıslar, kadının evini bastı. Kadının boğazına bıçak dayayan soyguncular çocuklarının bin liralık bayram harçlığını gasp etti. Edinilen bilgiye göre; Tarsus İlçesi Kemalpaşa Mahallesi 2015 Sokak’ta meydana gelen […]

Tarsus’ta Suriyeliler ev bastı,boğazına bıçak dayadıkları kadının parasını çaldı.
12 Ağustos 2019 - 1:01 'de eklendi.

Kemalpaşa’da soyguncular ev bastı, 1 kadını gasp etti.

Evimizin içinde de güvenliğimiz kalmadı.

Tarsus Kemalpaşa Mahallesi’nde 36 yaşındaki F. B.’yi evine kadar takip eden Suriyeli olduğu tahmin edilen şahıslar, kadının evini bastı. Kadının boğazına bıçak dayayan soyguncular çocuklarının bin liralık bayram harçlığını gasp etti.

Edinilen bilgiye göre; Tarsus İlçesi Kemalpaşa Mahallesi 2015 Sokak’ta meydana gelen olayda, bir marketten alışveriş yapan F. B. isimli 36 yaşındaki kadın vatandaşı takibe alan Suriyeli olduğu tahmin edilen şahıslar, kadına evinin önünde sigara isteme bahanesiyle yaklaştı. Daha sonra kadının yanına kadar gelerek boğazına bıçak dayayan şahıslar evinin içerisine girerek, tehditler savurdu. Olayın etkisi ile şoka giren kadın vatandaş direnmeye çalışsa da gaspa engel olamadı. Kocasının bayram nedeniyle çocuklarının giderleri için bıraktığı bin lirayı soygunculara verdi. Şahıslar kadını gasp ettikten sonra Kemalpaşa Sanayi sitesi yönüne kaçarken, ihbar üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Gaspı duyan kadının yakınları da olay yerine gelirken, emniyet güçleri de mahallede ve Kemalpaşa Sanayi Sitesi’nde arama faaliyetlerine başladı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

“İKİZLERİM AKLIMA GELDİ, CÜZDANIMI VERDİM”

Kendi evinin içinde boğazına bıçak dayanan daha sonra çocuklarının harçlığı gasp edilen kadın olaydan sonra fenalaştı. Soygun sırasında gözlerinin karardığını ve çok korktuğunu ifade eden kadın vatandaş, “Bana gelip ‘Bağırsan hem paranı alırım hemde seni öldürürüm’ diye tehdit ettiler. Boğazıma bıçağı dayadıklarında gözlerim karardı. Param olmadığını söyledim. Beni marketten beridir takip etmişler. Cüzdanımı çıkarmamı söylediler. Benim ikiz bebeklerim var. Onlar aklıma gelince hemen cüzdanımı onlara verdim. Cüzdanımı alınca bağırmama mı aksi halde beni öldüreceklerini söylediler. Bende hiç birşey yapamadım”

“SOYGUNCULAR YAKALANMAZSA MAHALLEYİ ONLARA DAR EDERİZ”

Genç bir kadının evinin içinde gasp edilmesinin ardından mahalleliler ayaklanırken, emniyet güçlerinden Suriyeli olduğu tahmin edilen şahısların yakalanmasını istedi. Mahallelerinde ilk defa böyle bir olayın yaşandığını ifade eden bir mahalleli, “Biz onlara yurdumuzu açtık. Onlar burada terör estiriyorlar. Eğer o soyguncular adaletin önüne çıkarılmazsa biz mahaleliler olarak gerekeni yapacağız. Artık evimizin içinde kadınlarımızı gasp ediyorlar, boğazlarına bıçak dayıyorlar. Her hafta başka bir mahallede kafa kesilen cinayet haberleri duyuyoruz. Haber-Tarsus Gündem – Bizde mi Şahin Mahallesi’ndeki gibi onları mahallemizden kovalım. Eğer bu şarlatanlar yakalanmazsa biz kendi güvenliğimizi alacağız, mahallemizi onlara dar edeceğiz. Güvenlik güçlerimizden zaman kaybetmeden bu şahısların yakalanmasını adalet önüne çıkartılarak hesap vermelerini bekliyoruz” diyerek tepkisini dile getir.

Haber:Tarsus Gündem
Muhabir:Nabi Batuk

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER