TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Tarsus’ta Suriyeliler için çalıştay düzenlenecek.

Tarsus Kaymakamlığı tarafından oluşturulan Suriyeli ve Diğer Yabancı Uyruklu Sığınmacılar Koordinasyon Kurulu, Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu başkanlığında ilk toplantısını yaptı. İlgili Kamu Kurum ve Kuruluş Temsilcileri ile Sivil Toplum Kuruluşları ve Bazı Mahalle Muhtarlarının katıldığı toplantıda Suriyeli sığınmacılara yönelik yapılan çalışmalar değerlendirildi. Toplantıda Suriyeli sığınmacılarla ilgili özel bir Çalıştay düzenlenmesi,Suriyeli sığınmacıların sosyal uyumu için daha […]

Tarsus’ta Suriyeliler için çalıştay düzenlenecek.
19 Kasım 2019 - 13:24 'de eklendi.

Tarsus Kaymakamlığı tarafından oluşturulan Suriyeli ve Diğer Yabancı Uyruklu Sığınmacılar Koordinasyon Kurulu, Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu başkanlığında ilk toplantısını yaptı.

İlgili Kamu Kurum ve Kuruluş Temsilcileri ile Sivil Toplum Kuruluşları ve Bazı Mahalle Muhtarlarının katıldığı toplantıda Suriyeli sığınmacılara yönelik yapılan çalışmalar değerlendirildi.

Toplantıda Suriyeli sığınmacılarla ilgili özel bir Çalıştay düzenlenmesi,Suriyeli sığınmacıların sosyal uyumu için daha etkili çalışmalar yapılması,Tarsus’a yeni gelen Suriyeli sığınmacıların kayıt altına alınması ve Tarsus’taki sığınmacıların mahalleler itibari ile sayılarının sağlıklı bir şekilde tespit edilmesi, Suriyeli sığınmacılar ve vatandaşlarımız arasında olan veya olası gerilimleri azaltmak üzere özel ve etkili çalışmalar yapılması, Suriyeli kanaat önderleri ile zaman zaman bir araya gelinerek toplantılar düzenlenmesi,Suriyeli sığınmacılar ile ilgili faaliyette bulunan sivil toplum kuruluşları ile zaman zaman toplantılar düzenlenerek koordinasyon sağlanması, kararlaştırıldı.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER