TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Tarsus’ta temel kazısı sırasında , diğer apartmanın merdiveni çöktü

Tarsus’ta Tedbirsiz Yapılan Temel Kazısı Esnasında, Bitişik Binanın Merdiveni Çöktü Tarsus İstiklal Caddesi üzerinde bulunan bir arsada yeni yapılacak inşaat için yapılan temel kazısı esnasında, yan apartmanın giriş merdiveni çöktü, giriş merdiveni çöken apartmana giriş ve çıkışlara izin verilmezken, apartman sakinleri binada mahsur kaldı. Edinilen bilgilere göre olay, bugün akşam üzeri 16.00 sularında Tarsus İlçesi […]

Tarsus’ta temel kazısı sırasında , diğer apartmanın merdiveni çöktü
07 Ocak 2019 - 17:18 'de eklendi.

Tarsus’ta Tedbirsiz Yapılan Temel Kazısı Esnasında, Bitişik Binanın Merdiveni Çöktü

Tarsus İstiklal Caddesi üzerinde bulunan bir arsada yeni yapılacak inşaat için yapılan temel kazısı esnasında, yan apartmanın giriş merdiveni çöktü, giriş merdiveni çöken apartmana giriş ve çıkışlara izin verilmezken, apartman sakinleri binada mahsur kaldı.

Edinilen bilgilere göre olay, bugün akşam üzeri 16.00 sularında Tarsus İlçesi İstiklal Caddesi ile 4111 Sokak girişi köşesinde bulunan arsada yeni yapılacak inşaat için temel kazısı esnasında meydana geldi. Kazı nedeniyle arsanın bitişiğinde bulunan Kısmet Apartmanın giriş merdiveninin büyük bir kısmı çökerek kazı çukuruna göçtü.
Yaşanan olaya ilişkin Polis hasarın meydana geldiği binada incelemelerde bulunuyor.

Öte yandan, inşaat sahibi Müteahhit firma yetkilileriyle bina sakinleri arasında zararın karşılanmasına yönelik uzlaşma görüşmelerinin sürdüğü bilgisi edinildi.

 

Haber.T.Bağcı

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER