TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Tarsus’ta uyuşturucu özelliği olan ilaç, vatandaştan habersiz yazıldı.

Tarsus’ta yaşayan M S., adlı iş adamının  adına haberi olmadan yalnızca  reçete ile alınabilen ilaç yazıldı. Gençlerin bu  ilacı “kafa yapması” için kullandığı tespit edildi. Sağlık Bakanlığı, daha önce yaptığı açıklamalarda 96 ilaçta uyuşturucu etki yapan madde tespit edildiğini açıklamış , yine Bakanlık, bu ilaçları reçeteye bağlamıştı. Haber: Cihan Kezer-Tarsus Gündem İçinde uyuşturucu madde barındırdığı öğrenilen Neurotin’in Mithatpaşa […]

Tarsus’ta uyuşturucu özelliği olan ilaç, vatandaştan habersiz yazıldı.
22 Ekim 2019 - 19:46 'de eklendi.

Tarsus’ta yaşayan M S., adlı iş adamının  adına haberi olmadan yalnızca  reçete ile alınabilen ilaç yazıldı. Gençlerin bu  ilacı “kafa yapması” için kullandığı tespit edildi. Sağlık Bakanlığı, daha önce yaptığı açıklamalarda 96 ilaçta uyuşturucu etki yapan madde tespit edildiğini açıklamış , yine Bakanlık, bu ilaçları reçeteye bağlamıştı.

Haber: Cihan Kezer-Tarsus Gündem

İçinde uyuşturucu madde barındırdığı öğrenilen Neurotin’in Mithatpaşa Aile Hekimliğinde görevli A.A., adlı doktor tarafından yazıldığı kaydedildi.

Edinilen bilgilere göre ; bugün 14:30 saatlerinde arkadaşının iş yerinde bulunan iş adamı M.S.’nin kullandığı telefona “ Sayın M.S 22.10.2019 tarihli e- reçete 18ADX.. numaranız ile 2 adet Neurotin 800 M.G 50 Yazıldı , sağlıklı günler dileriz”  mesajı geldi. Aldığı mesajı anlamayan mağdur vatandaş , kendi doktoru ile  telefonda yaptığı görüşmede  adına reçete düzenlediğini öğrendi.  

Daha sonra reçetenin yazıldığı Mithatpaşa Aile sağlığı merkezine giderek konu hakkında bilgi almak isteyen  iş adamı M.S., kendisi adına yazılan reçetenin neden ve kime yazıldığını öğrenmek istediğini belirtmesi üzerine Merkezde görevli Doktor A.A.’nın “ Muayeneye gelen şahsa kimlikle ilaç yazıldığını söyledi “

Doktora kendisini tanıyıp tanımadığını soran iş adamı ,Doktorun  İş  adamını tanımadığını söylemesi üzerine Tarsus Emniyet Müdürlüğü Kom Grup Amirliğine giderek şikayetçi oldu. Genç  iş adamı suçluların bulunmasını istedi.

Cumhuriyet Savcılığına sevk edilen konu hakkında”Evrakta sahtecilik suçuyla “ soruşturma başlatılırken, şikayetçi olan iş adamı adına ilacı kullanmaya ait  her hangi bir raporunun bulunmadığı ortaya çıktı.

İLACIN ASIL AMACI

NEURONTIN diğer antiepileptik ilaçlar olarak adlandırılan ilaç grubundandır. Bu ilaçlar sara (epilepsi) ve sinir dokusunun hasarına bağlı ağrı (nöropatik ağrı) tedavisinde kullanılır.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER