TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Tarsus’ta Vatandaş tütüne sardı.

Son zamanlarda sigaraya yapılan zamlar, pakette açık satılan TEKEL tütüne talebin artmasına neden oldu. Türkiye’de hükumetin vergi oranlarını yükseltmesi sonucu son bir yılda bandrollü sigaranın fiyatı yüzde 41 oranında arttı. En pahalı sigaranın fiyatı 18.50, en ucuz sigara fiyatı ise 14 Liraya yükseldi. Sigaraya art arda gelen zamlar tiryakileri yeni yöntemler aramaya yöneltti. Tarsus’ta yaşayan […]

Tarsus’ta Vatandaş tütüne sardı.
10 Eylül 2019 - 18:25 'de eklendi.

Son zamanlarda sigaraya yapılan zamlar, pakette açık satılan TEKEL tütüne talebin artmasına neden oldu.

Türkiye’de hükumetin vergi oranlarını yükseltmesi sonucu son bir yılda bandrollü sigaranın fiyatı yüzde 41 oranında arttı. En pahalı sigaranın fiyatı 18.50, en ucuz sigara fiyatı ise 14 Liraya yükseldi. Sigaraya art arda gelen zamlar tiryakileri yeni yöntemler aramaya yöneltti.

Tarsus’ta yaşayan sigara tiryakileri de artan fiyatlara çözüm olarak tekel bandrollü olarak piyasada satılan tütüne ilgi duymaya başladı. Satın alınan tütünlerin sarma yöntemiyle tabakalara sıkıştırılma zahmetinden başka bir zorluğu da bulunmuyor.

Altından geçme Esnaflarında Tekel bandrollü tütünün yanı sıra sigara kağıdı, filtre, tabaka ve nargile tütünü de satılıyor. Açık tütünü sarmak ve sigaraya dönüştürmek ise biraz zahmetli oluyor. Tütün tiryakileri bu işi ellerinde sararak ya da tek sarım yapabilen tütün şarjörü kullanarak yapıyorlar.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER