TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Tarsus’ta yılların dostluğu 100 kişiye istihdam sağlayacak.

Türkiye’de kriz ortamı dev firmaların kapanmasına neden olurken Tarsus’ta yatırım girişimlerini sürdüren iş adamları da var. Paketleme sektöründe sürdürülen dostluk iş ortaklığına dönüşüyor. Bölgemizde sanayi kuruluşları arasında öncü olan ve 60 yıllık tecrübesi ile istihdam sağlayan Okyay ailesi sektöründe lider olmaya devam ediyor. 60 yıldır Ahşap ambalaj sektöründe aktif çalışmalar yapan aile , yaş sebze […]

Tarsus’ta yılların dostluğu 100 kişiye istihdam sağlayacak.
19 Ağustos 2019 - 11:42 'de eklendi.

Türkiye’de kriz ortamı dev firmaların kapanmasına neden olurken Tarsus’ta yatırım girişimlerini sürdüren iş adamları da var.

Paketleme sektöründe sürdürülen dostluk iş ortaklığına dönüşüyor.

Bölgemizde sanayi kuruluşları arasında öncü olan ve 60 yıllık tecrübesi ile istihdam sağlayan Okyay ailesi sektöründe lider olmaya devam ediyor.
60 yıldır Ahşap ambalaj sektöründe aktif çalışmalar yapan aile , yaş sebze sektörü devlerinden Gönkar ile ortaklaşma kararı aldı.

Tarsus ambalaj firması,yaş sebze meyve sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren Gönder ailesine ait Gönkar firması ile süre gelen yakın dostluğu ortaklığa dönüştürme kararı aldı. Ortaklaşma kararı sonrası Tarsus’a yatırım yapacak olan 2 aile fertleri ilk kazmayı vurarak tesisleşme konusunda atılım yaptı. Oluşturulacak tesiste 100 Kişiye istihdam da sağlanacak.

Bağlarbaşı Mevkisinde 12.000 m2 alan üzerinde faaliyete geçecek olan tesiste ahşap paketleme üzerine çalışmalar yürütülecek ve daha sonra sektörün ihtiyacına göre yeni alanlarda faaliyet verilecek.

Tarsus Ambalaj şirket yetkilisi Zafer Olcay Okyay ” Ülkede yaşanan ekonomik krizle baş etmek yerine yeni yatırımlar ile yolumuza devam etme kararı aldık”dedi.

Okyay ”Kriz ortamında böyle bir yatırıma giderken en büyük cesareti yine kendimize olan güvenimizden alıyoruz,Gönkar firmamız son yıllarda üretim paketleme ve ihracat konusunda oldukça ivme kazandı,Özellikle Rusya pazarında kendisine ait satış noktalarında pek çok ihracatçı firmaya da destek vermekte, keza Tarsus ambalaj firmamız ihracatçı firmalar odaklı bir üretim ve faaliyet sürdürmekte. Kendi Mevcut ihtiyaçlarımız müşterimiz olan ihracatçı firmalardan Uzun süredir gelen talepler bizleri ekonomik anlamda ülke olarak zorluklar yaşadığımız bu günlerde her şeye rağmen bu yatırıma yöneltti.İlk etapta 30 kişilik istihdam ile faaliyete geçirmeyi planladığımız tesiste Hedefimiz Tarsus’un ekonomisine en az 100 kişilik bir istihdam ile katkı yapmak.Şu an için tesisimizde inşaat ve montaj faaliyetlerimiz devam etmekte, nasip olursa Eylül ayı ortasında faaliyete geçmeyi planlıyoruz”dedi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER